Bestuur Stand van zaken 29 Wim Alferink, voorzitter www.onsbloemendaal.nl nr. 3 herfst 2021 Najaarsbijeenkomst 2 november 2021 Als gevolg van de coronapandemie hebben wij tot twee keer toe onze voorjaarsbijeenkomst moeten annuleren. In het zomernummer is al aangekondigd dat in plaats van een voorjaars- een herfstbijeenkomst zal plaatsvinden. Deze bijeenkomst is nu gepland op 2 november om 20.00 uur in het gemeentehuis in Overveen. Volgens de officiële regels zal worden gecheckt of een ieder is gevaccineerd (QR-code of inentingsbewijs), dan wel een negatieve PCR-test of een herstelbewijs kan tonen. Mogelijk moeten wij de toegangseisen aanpassen aan de meest recente overheidsvoorschriften. Op pagina vijf in dit blad treft u de uitnodiging en het programma aan. Zeeweg 100 jaar De viering op 25 juni jongstleden van het honderdjarig bestaan van de Zeeweg was een groot succes. De rit met de historische auto’s, de bijeenkomst vóór het gemeentehuis en het symposium onderstreepten het belang van de Zeeweg als verkeersader, maar vooral ook de waarde als cultureel erfgoed. De tentoonstelling in het gemeentehuis en in het ABC Architectuurcentrum in Haarlem gaven daar een goed beeld van. De geschiedenis en een visie op de toekomst zijn vastgelegd in het door Ons Bloemendaal uitgegeven boek 100 jaarZeeweg. Het boek is nog verkrijgbaar en ook te bestellen bij administratie@ onsbloemendaal.nl Stand van zaken De onderwerpen Biodiversiteit, Wederopbouwarchitectuur 1939 - 1965, de Nota Villawijken en de aanwijzing van karakteristieke panden zijn nog steeds actueel. Het is jammer, dat er maar beperkte vooruitgang wordt geboekt. Ook de voorbereiding op de invoering van de Omgevingswet vordert maar langzaam. Daarnaast hebben de volgende punten nog steeds onze aandacht: de ontwikkelingen aan de kop van de Zeeweg, het uitzicht vanaf het Wilhelminaduin (Kopje van Bloemendaal), de voorgenomen nieuwbouw bij Albert Heijn Bloemendaal, de inpassing van de Tennisclub WOC in de natuurlijke omgeving van de Zeeweg en de verbetering van de Zeeweg in het kader van veiligheid en natuurschoon. Organisatie Ook dit keer prijzen wij ons weer gelukkig met een nieuw bestuurslid: Marion Lemmers. Zij zal Frank Verveld opvolgen als secretaris. Wij zijn nog naarstig opzoek naar een nieuwe penningmeester. Mocht u suggesties hebben, dan vernemen wij dat graag. Onze website is vernieuwd, daardoor is het makkelijker geworden de inhoud aan te passen en actuele zaken toe te voegen. Graag wijs ik nog op de oproep van de Activiteitencommissie in het vorige nummer, zij zoeken dringend versterking.

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 29