OproepReactieMededelingen Rectificatie Nieuw boek over Bloemendaal in de jaren 1940-1945 www.onsbloemendaal.nl nr. 3 herfst 2021 34 Uitgeverij: info@uitgeverijvanwijland.nl Vanaf half oktober 2021 kan men het boek bestellen tegen een voorintekenprijs van 17,50. Daarna is de verkoopprijs 19,95 Het catechisatiegebouw Maranatha In het voorjaarsnummer (nummer 1 jaargang 45 ,2021) schreef Joan Patijn over de ingrijpende verbouwing van het catechisatiegebouw Maranatha aan de Donkerelaan14 in Bloemendaal. Zij vreesde dat de Evangelistenramen die de glazenier Nicolaas Schrier in 1950 had gemaakt en die tijdens de verbouwing waren verwijderd, niet meer teruggeplaatst zouden worden. Haar vrees blijkt gelukkig ongegrond te zijn. Het is de bedoeling de ramen te herplaatsen. De derde vondeling In het zomernummer (nummer 2, jaargang 45, 2021) stond een artikel van Lisa van de Bunt over ‘De derde vondeling in Bloemendaal’ tijdens de Duitse bezetting, waarin sprake is van het dienstmeisje Marga. Zij heette echter Martha. Op de foto van ‘de jongens Went’ (pagina 23) staat Dik, die genoemd wordt op pagina 25, niet als derde, maar als tweede van links. In december zal opnieuw een boek verschijnen over de geschiedenis van Bloemendaal tijdens de Tweede Wereldoorlog. Zowel de verschrikkingen van de oorlog als de saamhorigheid in de Bloemendaalse gemeenschap komen in het boek aan bod. Aan de hand van actuele bronnen en met veel foto’s uit de jaren 1940-1945 geven de auteurs een beeld van de lokale oorlogsgeschiedenis. Zij vinden het belangrijk dat ook de jongere generaties Bloemendalers zich kunnen gaan inleven in deze vreselijke periode. Lisa van de Bunt, Carin van Riessen en Michiel Niessen, Lief en Leed in Bloemendaal 1940-1945. (Uitgeverij Van Wijland 2021). Met een voorwoord van Elbert Roest, burgemeester van Bloemendaal. De uitgave kwam mede tot stand dankzij een subsidie van het Prins Bernard Cultuurfonds. Nadere informatie: de heer Lisa van de Bunt, email: petrusvandebunt@me.com

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 34