In memoriam: Peter de Natris 1937 -2021 www.onsbloemendaal.nl nr. 3 herfst 2021 38 Peter de Natris (B.J.A. de Natris, 1937 -2021) was van 1996 tot 2009 bestuurs- en redactielid van ‘Ons Bloemendaal’. Op het eerste gezicht leek hij gereserveerd, maar hij was vooral een aimabel man met een gulle lach en een humoristische kijk op de medemens en op zichzelf. In bedachtzame bewoordingen vormde hij bloemrijke zinnen, kleine verhaaltjes op zich. Als een kunstenaar (hij kon overigens zelf heel goed tekenen) bleef hij schaven aan zijn aan te leveren doorwrochte verhalen, totdat de redactie de teksten gewoon onder hem vandaan trok. Peter kon heel geconcentreerd luisteren; dat hoorde ook bij zijn vak van (gerenommeerd) psycholoog bij De Frederik van Eeden Stichting/psychiatrisch ziekenhuis Santpoort/Meerenberg - beter bekend als Het Provinciaal Ziekenhuis Santpoort. De teloorgang van terrein en instelling ging hem erg aan het hart. Een observator was hij dus ook. Hij zag de kleinste veranderingen in ‘zijn’ Bloemendaal, die er meestal echt toe deden. Die observaties werden niet altijd toegejuicht bij ‘de rondvraag’ als uitsmijter van de bestuursvergaderingen-vol-agendapunten die meestal toch al tot in de kleine uurtjes duurden... In 1996 versterkte hij samen met ondergetekende de redactie van Ons Bloemendaal om Florentine van Eeghen bij te staan. Peter en ik woonden ongeveer tegenover Namens de oud-bestuursleden en redactie van Stichting Ons Bloemendaal Joan Jalink-Eisema elkaar, wat wel zo handig was. Zelf meldt hij in 2009 over deze redactietaak: "Ik was tweede keus, mijn vrouw Mieke had het te druk".Dit was Peter met zijn onvolprezen zelfspot ten voeten uit. Hij bleef tot zijn afscheid bij bestuur en redactie horen, doorstond manhaftig maar met tegenzin allerlei redactie wisselingen door de jaren heen en hechtte zich steeds opnieuw; Florentine vertrok, Christine van Meer kwam. Ik ging, Caroline Le Poole, Rosemarij Schotte, en Gert Jan van Setten kwamen enz. enz. In 2009 ging hij zelf weg (‘met pijn in het hart’). Aan Hans Scheffer legde hij uit dat hij met veel plezier terugdacht aan de samenwerkingen: "De redactie voelde als een warm nest. We vertrouwden elkaar blindelings, er was een vanzelfsprekende taakverdeling, we vormden in al die jaren een hechte ploeg. Ik ben trots op het bereikte niveau van het blad, mede dankzij het enthousiasme waarmee velen buiten de redactie hun verhalen aanleverden.". En wij allen waren trots op en blij met jou, Peter de Natris. Dank voor je warme zorg en deskundige toewijding.

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 38