Inhoud www.onsbloemendaal.nl nr. 3 herfst 2021 3 4 5 16 25 29 30 32 34 35 38 39 12 Uitgeholde boomstam is unieke bodemvondst Tijdens de omvangrijke graafwerkzaamheden ten behoeve van de geplande waterpartij herinrichting van woonwijk Veen en Duin in Bloemendaal- Noord, stuitte men in februari onder barre weersomstandigheden op een uitgeholde boomstam. Frits van der Veldt 26 Kinderen van het Willinkbos, deel 1 Voor buitenstaanders leek het Willinkbos in Bennebroek strikt verboden terrein. Maar was het wel zo ontoegankelijk? Peter van der Werff ging op antropologische speurtocht. Hij vond heel wat mensen met jeugdherinneringen aan het bos. Peter van der Werff 18 Bloemendaal's Bloei, Decennialang actief in Bloemendaal, deel 1 In 1906 werd de vereniging Bloemendaal’s Bloei opgericht. Bijna veertig jaar speelde deze vereniging een vooraanstaande rol in het maatschappelijk leven van Bloemendaal. Er was aandacht voor grote kwesties, maar men had ook oog voor klein (on)gemak. Annette Koster 6 Bloemendaal: een verzamelplaats van Zaanse industriëlen, deel I Van oudsher kent de gemeente Bloemendaal veel forenzen. Veel van die pendelaars waren op Amsterdam georiënteerd, maar ook ondernemers uit de Zaanstreek wisten de weg naar onze lommerrijke en gezonde leefomgeving te vinden. Het waren niet de geringste families die hier neerstreken. Gert de Kruif Verder in dit nummer Van de redactie Uitnodiging Najaarsbijeenkomst Viering 100 jaar Zeeweg, Frank Verveld Plus en Min Bestuur; Stand van zaken, Wim Alferink Signalement: Maria de Wijs, een keurig Bloemendaals meisje, Inge de Wilde Het Binnenpad in Overveen na ruim tachtig jaar weer naamborden, Teun Schermerhorn ORM Zoekplaatje, Frits van der Veldt In Memoriam: Peter de Natris Colofon

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 3