Van de redactie Viering 100 jaar Zeeweg (Cor van Iperen) 'Wat opmerkelijk dat er elke drie maanden weer genoeg kopij is voor Ons Bloemendaal', zei een lezeres tegen ons. Ja, we verbazen ons er ook wel eens over, maar toch vult elk nummer zich steeds weer vanzelf. Gebrek aan kopij is er nooit. We zijn nu aan de 45ste jaargang en er wordt ongetwijfeld in al die jaren wel eens over hetzelfde onderwerp geschreven, maar het aantal nieuwe onderwerpen lijkt onuitputtelijk. Steeds weer andere bekende inwoners, verenigingen of nieuwe gewenste en vaker ongewenste bouwplannen dienen zich aan. Vooral die laatste kunnen de gemoederen beroeren. Bekende inwoners ontbreken evenmin: de ambachtsvrouwe Willink uit Bennebroek en voor het eerst komen uitgebreid de bekende Zaanse fabrikanten aan bod, die Bloemendaal als woonoord prefereerden boven de Zaanstreek. Gert de Kruif zocht het uit en Gert Jan van Setten vond er een passend gedicht van Nicolaas Beets bij. Annette Koster meende dat het hoog tijd werd dat Bloemendaal’s Bloei, voorganger van Ons Bloemendaal, aandacht krijgt. Van 1906 tot in de oorlog bestond deze vereniging, die begaan was met het wel en wee van de gemeente. In 1938 ontwikkelden ze plannen voor een Busken Huet Museum. Inderdaad de beroemde Conrad Busken Huet was een tijdje inwoner van Bloemendaal. Maar het museum is er toen niet gekomen en staat, als we goed zijn geïnformeerd, ook nu op geen enkel prioriteitenlijstje. Bestuurslid Frank Verveld tot slot kijkt met plezier terug op de herdenking van honderd jaar Zeeweg en hij prijst terecht het boek aan dat ter gelegenheid hiervan is verschenen. Koop dat boek! De redactie: Paulanha van den Berg - Diamant, Annette Koster, Marie-Christine Marres, Rosemarij Schotte, Gert Jan van Setten en Inge de Wilde Elsbeth van Olffen schreef in het vorige nummer over de vergaande nieuwbouwplannen boven Albert Heijn in het centrum van Bloemendaal. De boekhandelaar een paar panden verder hing het uitgeknipte artikel voor zijn raam. Hij was het kennelijk eens met de kritiek van het bestuur. In dit nummer schrijft Frits van der Veldt ook over een nieuwe, maar minder controversiële ontwikkeling: de spectaculaire vondst van een uitgeholde boomstam uit de zestiende eeuw. Www.onsbloemendaal.nl nr. 3 herfst 2021 4

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 4