Uitnodiging Najaarsbijeenkomst Dinsdagavond 2 november 2021 www.onsbloemendaal.nl nr. 3 herfst 2021 5 Programma: 19.30 uur Inloop. Ontvangst met een kopje koffie 21.00 uur Borrel Freek Schmidt Toelichting op de lezing van Dr. Freek H. Schmidt: 'Genius loci’ betekent letterlijk de geest van de locatie. In de architectuur verwijst dit begrip naar de bouwrichtlijnen en kenmerken die bepalend zijn voor het architectonisch ontwerp. Niet alleen de ligging, bodemgesteldheid en kavelgrootte bepalen de waarde en de gebruiksmogelijkheden van een plaats, maar ook minder goed meetbare zaken als inbedding in de omgeving en de sfeer. Lezing 'Genius Loci’, bouwrichtlijnen en kenmerken van Bloemendaal zijn bepalend voor het architectonische ontwerp. Dr. Freek H. Schmidt is architectuurhistoricus en universitair hoofddocent aan de Vrije Universiteit. Daarnaast is hij voorzitter van de Adviescommissie Ruimtelijke Kwaliteit Bloemendaal. Deze commissie is benoemd door de gemeenteraad en samengesteld uit ervaren en vakbekwame adviseurs met relevante kennis. De adviseurs zijn onafhankelijk ten opzichte van de gemeentelijke organisatie en de bouwinitiatieven. 20.00 uur Lezing door Dr. Freek H. Schmidt, voorzitter van de Adviescommissie Ruimtelijke Kwaliteit Bloemendaal De Najaarsbijeenkomst op dinsdag 2 november vindt plaats in het Gemeentehuis, Bloemendaalseweg 158, Overveen. LET OP: Veiligheid staat bij ons voorop, daarom is deze bijeenkomst alleen te bezoeken als u in het bezit bent van een bewijs van vaccinatie/testen/ herstel, oftewel een 'coronatoegangsbewijs', bijvoorbeeld de QR code.

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 5