Ingezonden brieven www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2021 31 Nieuwbouw Potgieterweg 9 In het artikel van Inge de Wilde over Maria de Wijs in Ons Bloemendaal (herfst 2021) staat dat het pand Potgieterweg 9 ‘ondanks protesten van de buurt gesloopt werd om plaats te maken voor een appartementengebouw’. De procedures hiervoor zijn echter zeer zorgvuldig geweest. Mijn vader kocht het huis in 1968. De bestemming van het pand is toen gewijzigd van woon- in kantoorbestemming. In de jaren zeventig is aan de achterzijde nieuwbouw kantoorruimte bijgebouwd. In 2010 is de directie van ons bedrijf met de gemeente in overleg getreden om de kantoorbestemming weer te wijzigen in woonbestemming. De gemeente heeft dat verzoek in 2012 bekrachtigd, waarbij in het bestemmingsplan werd vastgelegd dat het gebouw vervangen mocht worden door een gebouw van ten hoogste zes appartementen. Architect Heiko Hulsker heeft daarop meerdere ontwerpen gemaakt en omwonenden hebben inspraak gehad op het definitieve ontwerp. Uiteindelijk is in 2017 een omgevingsvergunning verstrekt. Begin dit jaar is het oude pand gesloopt en is gestart met de bouw van de ondergrondse kelder. Thans is het tweede verdiepingenniveau bereikt en moet het dak nog geplaatst worden. Wij zijn ervan overtuigd dat na een lange periode van voorbereiding er een mooi pand zal komen op deze prachtige locatie nabij de dorpskern. Ir. Maarten de Groot Directeur Bureau voor Scheepsbouw ir. P.H. de Groot B.V. Ik vond al snel een triest verhaal over 12 Lockheed Ventura lichte bommenwerpers van 487 Squadron RNZAF (Royal New Zealand Air Force), met op 3 mei 1943 de opdracht de elektriciteitscentrale van Amsterdam te bombarderen. Maar het loopt slecht af: een toestel keert wegens mankementen al snel om, elf toestellen vliegen verder om hun missie te volbrengen, tien worden door Duitse Messerschmit’s neergeschoten en slechts een komt weer thuis. De centrale wordt niet geraakt, niet bereikt eigenlijk. De toestellen komen neer in Bennebroek (Stannard), Vijfhuizen, Haarlem, Amsterdam en Tuindorp Oostzaan. Twee komen in de Noordzee terecht en zijn ‘missing’. In ruwweg een kwartier van de missie boven Nederland kwamen 23 bemanningsleden om het leven. Jan A. Schipper William Stannard In het recente nummer van OnsBloemendaal, in het artikel ‘Kinderen van het Willinkbos', las ik de naam William Stannard, bemanningslid van een bommenwerper, die in het staartstuk naar beneden kwam en die val overleefde. Ik ben erg geïnteresseerd in de WWII luchtoorlog, dus ik ben gaan zoeken naar William Stannard.

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 31