Bestuur Stand van zaken 32 Wim Alferink, voorzitter Wielerwestrijd op de Zeeweg (begin van de bezetting) www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2021 Herfstbijeenkomst 2 november 2021 De najaarsbijeenkomst in het gemeentehuis in Overveen was zeer geslaagd. Professor Dr. Freek H. Schmidt hield een interessante lezing over de bouwrichtlijnen en kenmerken die bepalend zijn voor het architectonisch ontwerp. Daarnaast gaf Frank Verveld een korte toelichting op het Jaarverslag 2020 en memoreerde hij de viering van ‘100 jaar Zeeweg’. Hein van Heiningen gaf een toelichting op het Financiële jaarverslag en noemde nog verschillende projecten waar wij financieel aan hebben bijgedragen. Elsbeth van Olffen blikte vervolgens vooruit op ons negende Lustrum, dat als thema ‘de bescherming van interieurs’ zal hebben. Organisatie In het openingswoord tijdens de jaarbijeenkomst heb ik aangegeven, dat Frank Verveld mij zal opvolgen als voorzitter van de stichting. Onze oud- secretaris Joan Lor gaat de Activiteitencommissie versterken, en het ziet ernaar uit dat in de komende periode een commissie voor Erfgoed, Bouw en Omgeving gevormd gaat worden. Stand van zaken In het vorige nummer van ons tijdschrift noemde ik de biodiversiteit, Wederopbouwarchitectuur 1939 - 1965, de Nota Villawijken en de aanwijzing van karakteristieke panden als aandachtspunten. Nog steeds is er weinig vooruitgang op deze terreinen. Ook de ontwikkelingen omtrent de invoering van de Omgevingswet vorderen maar langzaam. De Zeeweg De eveneens vorige keer genoemde zaken als de ontwikkelingen aan de kop van de Zeeweg, het uitzicht vanaf het Wilhelminaduin (Kopje van Bloemendaal), nieuwbouw bij Albert Heijn Bloemendaal, de inpassing van de Tennisclub WOB in de natuurlijke omgeving van de Zeeweg en de verbetering van de Zeeweg in het kader van veiligheid en natuurschoon blijven wij in de gaten houden Ook de ontwikkelingen omtrent de mogelijkheid van het splitsen van villa’s en landgoederen, waarvoor een aantal politieke partijen een motie heeft ingediend, volgen wij op de voet. Wij zijn geen voorstander van de in de motie voorgestelde mogelijkheid van ‘het mag, mits', maar willen liever de bestaande situatie van ‘het mag niet, tenzij’ handhaven. Handhaving In 2019 heeft de Vereniging Nederlandse Gemeenten de nota Handhaving door en voor gemeenten (244 pagina’s) opgesteld. Daaruit blijkt hoe lastig dit onderwerp is. Zo krijgen gemeenten het verwijt dat de handhaving tekortschiet, hetgeen ook in Bloemendaal speelt; wij hebben hier aandacht voor gevraagd. beperkte capaciteit van en de wisselingen in het ambtelijke apparaat van de gemeente en ook de coronapandemie hebben daar een vertragend effect op.

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 32