Inhoud www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2021 3 4 22 24 26 30 31 32 33 35 16 Bloemendaal's Bloei en het vreemdelingenverkeer, een ingewikkelde relatie, deel 2 Deel twee van de geschiedenis van de vereniging ‘Bloemendaal’s Bloei’ Er was één thema dat van tijd tot tijd de gemoederen in deze vereniging sterk bezighield: de bevordering van het vreemdelingenverkeer. Waarom was dat zo’n heikele kwestie? Annette Koster 5 Karste Tinholt, hoofdonderwijzer en collectioneur Als zesde en laatste in een serie ‘Blauwe cahiers’ een kort portret van Karste Tinholt, hoofdonderwijzer en collectioneur van de de Tinholt-verzameling. Teun Schermerhorn 12 Kinderen van het Willinkbos, deel 2 Het Bennebroekse Willinkbos leek voor buitenstaanders strikt verboden terrein. Maar was het wel zo ontoegankelijk? Kinderen die in bijgebouwen aan de westkant van het grondgebied woonden of er op bezoek kwamen, gingen het bos in en beleefden spannende avonturen. Peter van der Werff Verder in dit nummer Van de redactie Hier woonde: Ina Boudier-Bakker schreef in de torenkamer van Aerdenhoutsduinweg 5, Inge de Wilde Signalement: Lief en leed tijdens de bezetting, Gert Jan van Setten Bloemendaal op een Russische stafkaart, Frits van der Veldt ORM Ingezonden brieven Bestuur: stand van zaken, Wim Alferink Zoekplaatje, Frits van der Veldt Colofon 28 In Bo's Hof Op zaterdag 11 september 2021, tijdens de Open Monumentendagen, bezocht een kleine groep genodigden de tuin van Parkweg 10 in Bloemendaal. Dit bezoek werd georganiseerd door Stichting Tijdsparen Nederland, in samenwerking met Stichting Ons Bloemendaal. Hoofddoel was het tuinhuis van Godfried Bomans, dat meermalen in zijn werk terugkomt. Fred Berendse en Sylvia van de Bunt

Ons Bloemendaal | 2021 | | pagina 3