n i J Slaapkamer met kasten en een studeerkamer. Op hetzelfde niveau als de woonkamer ligt de slaapkamer, die in open verbinding staat met de badkamer. Een verdieping hoger bevinden zich de andere twee slaapkamers en grote bergruimtes onder het dakbeschot. Uitzicht over het duin De woon- en eetkamer zijn in split level geschakeld en via een paar open traptreden met elkaar verbonden. Het onderscheid tussen de eet- en woonfunctie wordt gemaakt door het materiaal van de vloer. In de eetkamer is een vloer van marmer aangebracht die doorloopt in het terras buiten, slechts gescheiden door het grote raam, en zo beide met elkaar verbindt. In de lager gelegen woonkamer ligt een houten vloer van Deens essenhout. Zowel de woon- als de eetkamer kijken uit op het oplopende duin door twee enorme raampartijen van de plint tot het plafond. De muren in de woon- en eetkamer werden door Holt afgewerkt met ruw pleisterwerk in een lichtgrijze kleur dat in een gewolkt patroon werd aangebracht. De eetkamer is via een dubbele servieskast met openslaande deurtjes en een doorgeefluik, verbonden met de naastgelegen keuken. De jaren vijftig boden vele mogelijkheden voor een open moderne keuken, verbonden met de woonkamer en voorzien van keukenapparatuur en zitmogelijkheid. Holt ontwierp echter geen open keuken en zelfs geen nieuwe keuken voor de villa. Hij was een man die zeer zorgvuldig en zuinig met zijn spullen omging en daarom werd de Bruynzeel modelkeuken van Piet Zwart uit de jaren dertig door het echtpaar uit hun vorige huis meegenomen en geïntegreerd in de nieuwe villa. Holt bouwde de kleine keukenruimte rondom het keukenmeubel met pannenrekken, uitschuifbare werkbladen en glazen voorraadlaadjes. De vloer van de keuken voorzag Holt van een petrolblauwe mozaïekbetegeling. Het trappenhuis, dat de halve verdiepingen verbindt, is gemaakt van wengé hout; de hal en de bordessen van het trappenhuis zijn tot boven toe voorzien van Noorse donkergrijze kwartsiet. De ouderslaapkamer boven heeft door Holt ontworpen, simpele grenenhouten garderobekasten met petrolblauwe en zwarte deuren; in de badkamer hangt nog de oorspronkelijke wastafel en de muren en vloeren zijn bekleed met een grijze- en zandkleurige mozaïekbetegeling. De wc-ruimtes en de tweede badkamer hebben zwarte wastafels en een zwart witte betegeling. Meubels van eigen hand Holt ontwierp veel van het ingebouwde meubilair en enkele losse meubelstukken en richtte het huis hiermee in, zoals een dressoir en een eettafel. Holts meubels worden gekenmerkt door rechte hoeken en het gebruik van eenvoudige, geometrische vormen. Zij werden vervaardigd van onverslijtbare, sobere materialen die ervoor zorgden dat al Holts meubels de tand des tijds glansrijk hebben doorstaan. Daarnaast richtte de architect huis en tuin in met meubels en kunstwerken van tijdgenoten. Holt koos ze met zorg uit en combineerde en plaatste ze zodanig dat ze de ruimtes in het interieur niet verstoorden. Een prominent meubelstuk dat bij het raam in de woonkamer stond was de door Eames ontworpen ligstoel met voetenbank in zwart leer; het was volgens een van Holts kleindochters de stoel waarin alleen hij mocht zitten. Precies hetzelfde model stoel staat ook nu weer op dezelfde plek. Tot op de dag van vandaag siert een groot deel van deze meubels en kunstwerken het huis. Een enkel meubel zoals de wandvullende boekenkast in de woonkamer en een ronde eettafel kocht het echtpaar Holt bij de Amsterdamse interieurwinkel Metz Co. De huidige bewoners brachten later nog het meubilair in dat Holt ontwierp voor hun huwelijk: een kledingkast en een dressoir. Opmerkelijk is dat ook een aanzienlijk deel van de stoffering uit de bouwtijd nog in het huis aanwezig is: de petrolblauwe gordijnen van het huis hangen in de hal en in de slaapkamer, net als de witte gordijnen in de badkamer en keuken, beide van het merk Tulipan. Ook de taupe stoffering uit 1957, cavaleriedoek volgens overlevering, siert nog altijd de traptreden van wengé hout in de woonkamer. Woonkamer met Eames stoel en voetenbank gezien vanuit de eetkamer ._i J f 1

Ons Bloemendaal | 2022 | | pagina 21