Inhoud E. Onder de appelboom K aar, ik ging zitten en ik zat te kijken hoe de buurman in zijn tuin nog aan het spitten was, de nacht kwam uit de aarde een blauwer wordend licht hing in de appelboom gelukkig kwam er iemand naast mij zitten, om precies te zijn jij was het die naast mij kwam onder de appelboom, zeldzaam zacht en dichtbij voor onze leeftijd. toen werd het langzaam weer te mooi om waar te zijn, de dingen van de dag verdwenen voor de geur van hooi, er lag weer speelgoed in het gras en verweg in het huis lachten de kinderen in het bad tot waar ik zat, tot onder de appelboom Ik kwam thuis, het was een uur of acht en zeldzaam zacht voor de tijd van het j de tuinbank stond klaar onder de appelboom en later hoorde ik de vleugels van ganzen in de hemel hoorde ik hoe stil en leeg het aan het worden was i lltah-rr www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2023 3 1 i Oorschot Amsterdam, 1966) Foto cover: Isaacq Alexander Gogel. Matthijs Ignatius van Bree (1812) (Rijksmuseum) 4 5 18 21 24 26 28 29 33 35 Verder in dit nummer Van de redactie Uitnodiging Voorjaarsbijeenkomst Jaarverslag 2022 Van het bestuur Van de Activiteitencommissie: Excursies Ons Bloemendaal De stem van het Polygoon Journaal, Herinneringen aan Philip Bloemendal, Inge de Wilde OproepReactieMededelingen De geschiedenis van de tuin van huize Inverdan, Vogelenzang, Wiebe Helder Zoekplaatje Colofon 6 1815 - 1821, De Overveense jaren van ondernemer en minister Alexander Gogel Een rustgevende plek ‘buiten het gewoel', zo ervoer Alexander Gogel zijn woonplaats Overveen. Wie was hij en hoe bracht hij zijn laatste jaren in Overveen door? Annette Koster 11 Transformatie van koets- naar woonhuis Tegen het duin op de Midden Duin en Daalseweg in Bloemendaal ligt op nummer 18 een huis met in de gevel een afbeelding van een eekhoorn. Het is niet zo groot, zeker niet in vergelijking met andere huizen in Duin en Daal, waar rond 1900 bijna uitsluitend zeer grote villa's werden gebouwd. Inge de Wilde 14 Dr. Harry Scholten: bonvivant, huisarts en 'beroepsprocedeerder' Een directeursfunctie in de voorvaderlijke multinational werd hem niet gegund. In plaats daarvan combineerde hij een veelzijdig bestaan als bonvivant met een huisartsenpraktijk aan de Merellaan in Aerdenhout, en met een verbeten maar vergeefse strijd om het voortbestaan van het familiebedrijf. Gert de Kruif 22 De gemeente Bloemendaal kent twee onderscheidingen: de zilveren erepenning en de Bloemendaler van het jaar Aan Bloemendaalse ingezetenen of organisaties kan de gemeenteraad de erepenning toekennen. Sinds 1937 heeft de raad deze penning 33 keer uitgereikt, viermaal in goud en 29 maal in zilver. De gouden erepenning is na 1983 niet meer toegekend, aangezien men het moeilijk vond te beslissen wie voor goud en wie voor zilver in aanmerking kwam. Wim Burggraaf Uit: Rutger Kopland, Onder het vee (G.A. van 1 r-l r..M

Ons Bloemendaal | 2023 | | pagina 2