Buiten Bloemendaal Schilderij van Elswout, privé collectie: Olieverf op doek, gesigneerd J.W. Bilders Paulanha van den Berg-Diamant Vanaf dit nummer starten wij met een nieuwe rubriek. Met enige regelmaat bereiken ons berichten van lezers die in Nederlandse of buitenlandse musea of in andere kunstcollecties afbeeldingen hebben gezien die een relatie hebben met onze gemeente: dorpsgezichten, buitenplaatsen, landschappen of wat dan ook. Wij nodigen u uit om van dat kunstwerk een foto te maken en die naar ons op te sturen. Die zullen we dan in een volgend nummer afdrukken. Vergeet niet vindplaats en datum te vermelden, alsook naam van de kunstenaar en het voorgestelde. U kunt uw vondst sturen naar paulanhavandenberg@xs4all.nl echtgenote E.H. Bentinck-van Eeghen kochten het huis begin jaren dertig. Hun zoon Ole E.H. Bentinck woonde er tot aan zijn dood op 102-jarige leeftijd, in 2016. Een volle neef van ‘oom Ole’ Bentinck wees mij op dit schilderijen die bij een recente verbouwing van Landeck van de muur bij het trapportaal gehaald is. De familie Bentinck-Van Eeghen is gerelateerd via de Van Loon’s aan de Borski’s, die in de negentiende eeuw het landgoed Elswout bewoonden. Iswout, door Johannes Warnardus Bilders (1811 - 1890) Een schilderij van Elswout, van de hand van Johannes Warnardus Bilders, is te zien in huize Landeck te Maarn. Het landhuis dateert van 1922 en werd door de familie Taets van Amerongen gebouwd als ‘bouwpakket’avant la lettre met hout afkomstig uit Silezië. R.F.C. baron Bentinck en zijn E

Ons Bloemendaal | 2023 | | pagina 24