Het tweetal staat ook garant voor een hoop kattenkwaad in de buurt www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2023 29 an daaruit ging hij vrijwel dagelijks op avontuur, waarbij hij vaak door zijn jongere broer Cees werd vergezeld. Beiden waren nogal ondernemend van aard en zochten hun vertier daarom bij voorkeur buitenshuis, want op straat viel voor beide belhamels altijd wel iets te beleven. Het tweetal stond dan ook garant voor een hoop kattenkwaad in de buurt. Zoals die keer op een fraaie zonnige zaterdagmiddag toen de broertjes na schooltijd het snode plan hadden opgevat om met kiezelsteentjes de ramen van de gereformeerde kerk aan de Vijverweg (gesloopt in 1958) te bekogelen. Het duurde niet lang of er lagen tientallen glas-in-lood ruitjes aan diggelen. Zulks kon uiteraard niet ongestraft blijven met als gevolg dat ze de volgende dag bij de dominee ter verantwoording werden geroepen. Het duo bood de dominee en de aanwezige kerkraadsleden berouwvol Paul Wiegel toont vol trots zijn nieuwste boek dat volledig is gewijd aan zijn jeugd in Bloemendaal (2022) hun excuses aan, waarmee de kous af was. Helaas was dit slechts van korte duur. De meegekomen ouders van de jongens raakten namelijk al snel met de rest van het gezelschap in een geanimeerd gesprek, waardoor de beide vlegels ongezien kans zagen om een siervogel uit zijn benarde kooi te bevrijden, die in de hoek van de salonkamer stond opgesteld. Iedereen was in rep en roer, want de rondfladderende vogel liet zich daarna lastig vangen. Ook de plaatselijke middenstand moest het door toedoen van Paul geregeld ontgelden. Neem bijvoorbeeld de melkboer Ab Rutte, die met paard en wagen langs de deuren ging om zijn handelswaar aan de man te brengen. Op een dag tapte de brave man met een maatbeker een hoeveelheid melk in een daartoe bestemde emmer en bracht die bij de klant naar binnen, waarna de bestelling keurig werd afgerekend. Intussen had Paul zijn oog laten vallen op de twee grote metalen melkbussen die bovenop de melkkar stonden en waren Het boek is ingedeeld in vijftig hoofdstukken met evenzovele jeugdherinneringen die zich allemaal in Bloemendaal en omgeving afspeelden tijdens de naoorlogse wederopbouwperiode. Vele generatiegenoten van de auteur zullen de in het boek beschreven anekdotes ervaren als één groot feest der herkenning. voorzien van een koperen tapkraan. Paul draaide in een onbewaakt moment met een sleutel een van de kranen voluit open, zodat de melk over de weg gutste. Het opgeschrikte paard rende vervolgens in galop door de straat en liet daarbij een enorm melkspoor achter. Gelukkig wisten omstanders door hun kordate optreden het paard een flink eind verderop tot stilstand te dwingen, waarmee verder onheil werd voorkomen. De uitgave is voor 21,99 verkrijgbaar bij de plaatselijke boekhandel en kan bovendien worden besteld via de Uitgeverij Boekscout in Soest. 1 V

Ons Bloemendaal | 2023 | | pagina 29