Bestuur Stand van zaken 31 Het bestuur www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2023 Het bestuur ziet terug op een geslaagde jaarbijeenkomst en is Reinier Mees erkentelijk voor zijn interessante lezing. Met de wetenschap van wat zich in de oorlog heeft afgespeeld in de duinen en wat daarvan over is, kijken we er nu met een andere blik naar. En we begrijpen ook beter waarom de gemeente een aantal bunkercomplexen heeft aangewezen als monument. Tijdens een regiobijeenkomst van erfgoed-organisaties was er veel interesse in de Rondetafel-bijeenkomst die we vorig jaar organiseerden rond het behoud van monumentale interieurs. Ondanks het feit dat ook de In de Werkgroep Behoud Cultureel Erfgoed Park Brederode werken we samen met bewoners en met de gemeente om een aantal bijzondere objecten te behouden of te herstellen en een goede plaats te geven. Het project vordert gestaag, maar juridisch is het bepaald niet eenvoudig. Het pannenkoekenhuisje in het Bloemendaalse Bos is in het bezit gekomen van de Vereniging Hendrick de Keyser. Daarmee is de toekomst van dit gezichtsbepalende pandje verzekerd. interieurs beschermd zijn als een pand een monument is, gaan er in de regio helaas veel verloren als nieuwe eigenaren ze niet mooi vinden. In de Hoofdwacht in Haarlem waren we aanwezig bij een bijeenkomst over de gevolgen van de nieuwe omgevingswet voor het behoud van Erfgoed. Het is belangrijk dat we daar proactief mee omgaan. De commissie Gebouw en omgeving voerde met bewoners overleg over de ontwikkelvisie Tetterodeweg 8-10. De groencommissie maakte bezwaar tegen massale bomenkap langs de Zeeweg. We zijn verheugd dat Willem van der Heeden de groencommissie is komen versterken. Evenzo zijn we Fieke van Hulst erkentelijk dat ze de nieuwsbrief is gaan verzorgen. Helaas heeft onze oproep voor een bestuurslid communicatie nog geen resultaat gehad. We realiseren ons dat we af en toe wat te kort schieten maar proberen de website zo goed mogelijk in de lucht te houden. Heeft u interesse of heeft u een suggestie neem dan contact op: secretariaat@onsbloemendaal.nl of 023-5253985.

Ons Bloemendaal | 2023 | | pagina 31