Zoekplaatje 24 _l[ JC ZH IC fvdveldt50@outlook.com Schilderij van een onbekende heer Het zoekplaatje betreffende de portretschildering van een onbekende man van middelbare leeftijd met een zachtmoedige gelaatsuitdrukking heeft helaas tot slechts één reactie geleid. In de bewuste mail werden enkele onderzoektips geopperd om de identiteit van de geportretteerde via bronnen op het internet te achterhalen. Ondanks verwoede pogingen daartoe heeft dit tot dusverre geen resultaat opgeleverd. Onze hoop is daarom gevestigd op lezers die alsnog uitsluitsel kunnen bieden, want er zal in onze trouwe lezersschare toch wel iemand zijn die enig vermoeden heeft om wie het hier kan gaan. Aarzel dus niet en laat het ons alstublieft weten. eerst een zogenoemd trasraam opgemetseld. Dit waterdichte metselwerk van minimaal zes lagen baksteen was bedoeld tegen het optrekken van vocht in de muren, waardoor vorstschade, algengroei en schimmelvorming werden voorkomen. Hiervoor gebruikte men een harde baksteensoort (klinkers) die meestal donker van kleur was. Het gedeelte boven het maaiveld werd tenslotte van een beschermende pleisterlaag voorzien, de gevelplint, die ook op de bijgaande foto aan de onderkant van de pui duidelijk herkenbaar is. Meent u te weten wie er op de foto staan afgebeeld en waar of wanneer deze foto is genomen dan vernemen we dat graag van u via een mail naar Voorbeeld van metselwerk in Vlaams verband. Weergave van diverse maatvoeringen van een metselsteen met de gebruikelijke terminologie. aangebracht, die als een soort latei fungeren. Pal onder de dakgoot bevindt zich een iets naar voren uitkragende koprollaag, waarbij de steen op de zijkant met de kop naar voren is gemetseld. Zo'n dertig centimeter lager is duidelijk een zogenaamde tandlijst van muizentanden te onderscheiden. Onder een tandlijst wordt een sierrand verstaan van een laag stenen (muizentanden) die ter verfraaiing met de punt of kop onder een hoek van 45 graden uit de gevel steken. Ook zijn er ter hoogte van de verdiepingsvloer meerdere muurankers geplaatst om het uiteenwijken van de gevel tegen te gaan. In het verleden werd bij verreweg de meeste woningen vanaf de fundering - veelal een gemetselde poer - kop klezoor drieklezoor drieklezoor 3/4 steen strek strek - hele steen kop - halve steen klezoor 1/4 steen

Ons Bloemendaal | 2023 | | pagina 34