Inhoud Lezende v A* S® - h www.onsbloemendaal.nl nr. 3 najaar 2023 3 Portret van Mimi Sedee, geschilderd door Dirk Voller, haar latere echtgenoot (1936) Foto cover: detail tegeltableau van Max Lauger uit Villa Kareol (gemeente) Doch op die woorden, en ’t gebaar Waartoe ze bei haar handen hief, Voelde mijn hart: ik heb haar lief, En mijn gedachte boog voor haar. De dag was tot mijn stem verstild Wij lazen samen dat gedicht. Ze zei, haar ogen diep van licht: Het is als warme lucht die trilt. P.N. van Eyck In: Herwaarts (1949) 4 11 17 19 24 29 31 32 34 35 Verder in dit nummer Van de redactie Een artistieke burgemeester, Gert Jan van Setten Schoffeldag in de Vondellaan, Marie-Christine Marres De waterval op Leyduin vereeuwigd, Een romantisch schilderij uit 1816 van Pieter Bouman, Antoon Erftemeijer 125 jaar drinkwaterbedrijf in Overveen, Ed Prins Monumentale Julianalinde van de zandafgravers in Middenduin, Margreet Pruijt Van het bestuur Signalement Plus en Min Colofon 5 Luigi Prins, ontwikkelaar van buitengewone projecten Projectontwikkelaars zijn altijd omstreden, omdat ze projecten realiseren waar niet iedereen gelukkig mee is. Dat geldt ook voor Luigi Prins. Ons Bloemendaal heeft hem altijd kritisch gevolgd. Prins is een bijzondere ontwikkelaar, omdat hij al zoveel monumenten voor sloop heeft weten te behoeden. Marie-Christine Marres en Gert Jan van Setten 26 Jac. van Kempen, ‘De Bloemendaalse Nachtegaal' In oktober 1940 werd in het toenmalige Wildhoefplantsoen - nu de Van Valckenburchlaan - een bank onthuld, ‘ter herinnering aan den zanger Jac. van Kempen 1875-1939’. De bank staat er nog, doch weinigen zullen nog weten wie Jac. van Kempen was. Marie-Christine Marres 12 De gevarieerde kunstcollectie van de gemeente Bloemendaal De redactie speelde al een tijd met de gedachte te schrijven over de collectie kunstwerken van de gemeente Bloemendaal. Wethouder Henk Wijkhuisen en René Arendse leidden ons rond langs de gemeentelijke kunstwerken. Paulanha van den Berg en Inge de Wilde 21 Bijzondere schilderijen in de salons van huis Leyduin Het huis Leyduin, een creatie van architect Andries de Maaker, wordt vaak ouder geschat dan het is. Merkwaardig genoeg geldt dat ook voor twee opvallende schilderijen waarmee de eerste bewoners hun woonvertrekken opluisterden. Gert de Kruif Y X L- ,v f X f AUr L u?4 wr W1- 1

Ons Bloemendaal | 2023 | | pagina 2