Straat aan het Oranjeplein. De raad der Gemeente Heemstede; Gezien een adres met bijlagen van de Maatschappij „Bosch en Vaart," dd. 1 October 1907, houdende verzoek om goedkeuring te verleenen aan haar voornemen tot het maken van een straatweg met rioleering, in aansluiting met de bestaande bestrating, aan het Oranjeplein en van de Oranjestraat te Heemstede; Gelet op art. 9 der bouw en woningverordening; Heeft besloten Goed te keuren den aanleg door de Naamlooze Vennoot- schap Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goede- ren „Bosch en Vaart" gevestigd te 's Gravenhage, van eene straat loopende in Zuidelijke richting van af en aan- sluitende aan de bestaande bestrating aan het Oranjeplein en van de Oranjestraat over haar terrein kadastraal bekend gemeente Heemstede Sectie B No. 2334, en zulks onder de volgende voorwaarden 1°. de straat zal lang zijn Plm. 20 Meter; 2°. de hoogte der straat zal zich aansluiten bij de hoog- ten, waarop de Oranjestraat en de bestaande bestrating aan het Oranjeplein oorspronkelijk zijn aangelegd; 3°. de beharde straat zal worden aangelegd ter breedte van 9 Meter. waarvan 6 Meter rijweg met aan de West- zijde een trottoir van 3 Meter breedte; 4°. de beharding van den rijweg zal geschieden door bestrating met eerste kwaliteit eenigszins getrokken waal- klinkers, die van het trottoir door randen van hardsteenen trottoirbanden aan de zijde van den rijweg en verder met eerste soort klinkerdrielingen (straatklinkers rijnvorm), de afscheiding van den rijweg van het plantsoen zal geschieden door eene dubbele koplaag van klinkers; 5J. de rioleering zal bestaan uit een eivormig cement- riooi, aansluitende op de bestaande rioien en zal gelegd worden in de geheele lengte der straat op houten fundee- ring van twee battings naast elkaar met idem dwarsliggers ter lengte van 0,60 Meter, op afstand van 1 Meter telkens, alles van grenenhout, het geheel met nagels van voldoen- de lengte aan elkaar bevestigd, welk riool inwendig wijd 0,40 Meter en 0,60 Meter hoog zal zijn en bestaan uit bodem en kruisstuk van een Meter lengte, met spanning bewerkt, overal eene dikte metende van minstens 0,07 Meter, in dit riool zal een zinkput worden aangelegd, terwijl 2 ijzeren straatkolken in de straat zullen worden gesteld met uitloozing op het riool, door middel van 0,15 Meter wijde harde verglaasde aarden buizen 6°. De verlichting zal plaats hebben volgens de over- eenkomst van 18 Maart 1902; i Wanneer de Maatscbappij mocht verlangen boomen in het trottoir te planten, zal zij zulks mogen doen aan de zijde van den hardsteenen band;

Raadsnotulen Heemstede | 1907 | | pagina 7