art. 4 voor alle motorriituigen en rijwielen tiidelijk is ge- sioten Van dit verbod kan door Burgemeester en Wethouders ontheffing worden verleend. Art. 8. Het is aan bestuurders van motorrijtuigen en riiwielen verboden door te rijden, voordat hun de gelegenheid daar- toe is gegeven, indien een weg door eene op marsch znn- de colonne der gewapende macht, door een begrafemsstoe,. door een optocht, door eene geplaatste wacht, door dienst- doende beambten van het openbaar gezag of door de brandweer zoodanig is ingenomen, dat de doortocht me zonder stoornis te verwekken kan plaats hcbben. Art. 9. Het is den bestuurder van een motorrijtuig verboden daarmede te rijden 1 op de bermen of zijkanten en voetpaoen van wegen, welke voor het openbaar verkeer openstean, ook van d:e onder het beheer van het Rijk of de provincie. behoudens wanneer zulks voor het uitwijken noodzakehjk is; 2. op voetpaden, niet langs wegen liggende. Van dit verbod kan door Burgemeester en Wethouders ontheffing worden verleend. Art. 10. Het is den bestuurder van een rijwiel verboden daarme- de binnen de bebouwde kommen dezer gemeente te rijden 1op de bermen of zijkanten en voetpaden van wegen, welke voor het openbaar verkeer openstaan. ook van îe onder het beheer van het Rijk of de provincie, 2. op voetpaden, niet langs wegen liggende. Van dit verbod kan door Burgemeester en Wethouders ontheffing worden verleend. Het verbod bedoeld önder 1 is niet van toepassing op het voetpad langs de westzijde van den Heerenweg, met dien verstande, dat de bestuurder van een rijwiel verphcht is bij 'net tegenkomen of inhalen van voetgangers voor deze uit te wijken of, zoo er door de aanwezigheid van voet- gangers geen ruimte voor hem is om te passeeien, het voetpad te verlaten.

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 3