het in het belang is, zoowel van een spoedige als van een goede afwerking, dat alles in een hand zij, omdat wanneer zooals zulks meer voorkomt de verschil- lende onderdeelen afzonderlijk worden aanbesteed, het soms moeielijk is bij gebreken den verantwoordelijken aannemer aan te wijzen, terwijl meermalen de afwerking vertraagd wordt, omdat de een moet wachten op den ander. En waar tenslotte de prijzen in de kostenbegrooting billijk zijn te noemen, zijn wij van oordeel, dat eene openbare aanbesteding van de verschillende onderdeelen geen gun- stiger resultaat zal geven, tenminste wanneer men goed werk en dus soliede aannemers verlangt. Bovendien zou, wanneer besloten zou worden tot open- bare aanbesteding over te gaan. eerst een geheel nieuw plan met bestekken moeten worden vervaardigd, daar de thans aangebodene het eigendom zijn der firma Francke, door wie ze zijn ontworpen en het niet behoorlijk zou wezen daarvan gebruik te maken bij eene eventueele niet- gunning. Daarmede zouden dan weer eenige maanden ver- loren gaan en dit zouden wij zeer ongewenscht achten. Wanneer Uw Raad omstreeks 1 Juli, ingevolge ons voor- stel, zou kunnen besluiten tot gunning aan de firma Car-1 Francke, dan zou, na verkregen vergunning krachtens de Hinderwet, welke onder normale omstandigheden omstreeks 1 Augustus kan inkomen, de bouw in die maaud nog kunnen aanvangen, dus in het goede seizoen, en dan kan er gas geleverd worden omstreeks 1 Januari a.s. Valt het besluit later of komt de vergunning krachtens de Hinder- wet niet zoo spoedig, als gewenscht wordt, dan kan de oplevering enkele maanden vertraagd worden, omdat de bouw dan in den winter zou vallen. De plannen en kostenbegrooting der firma Carl Francke liggen voor U ten Raadhuize ter inzage met de rapporten van den Heer Geerling. Daaruit zal U blijken, dat de fabriek is ontworpen met een aanvangs- capaciteit van 500.000 M3 per jaar, welke door inbouwing van ovens gemakkelijk uit te breiden is tot eene capaciteit van 1000.000 M3 per jaar. Aanvankelijk zal het bedrag van 500.000 M3 vermoede- lijk nog niet bereikt worden. Voor de rentabiliteits bereke-

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 10