ning is de voorloopige productie geraamd op 350.000 M3 per jaar. Bij een prijs van f 0.07 per Ms voor gewone meters en van 0.08 per M3 over Muntgasmeters zal misschien in het eerste jaar nog eenig verlies worden geleden, doch op den duur zal de fabriek zeker wineten kunner. afwerpen. De met de firma Carl Francke aan te gane overeenkomst wordt U overgelegd. Daaruit zal U blijken, dat er geen bepaalde aanneem- som wordt genoemd, maar dat verwezen wordt naar eene kostenbegrooting, in welke de prijzen der onderdeelen zijn opgenomen, welke dus als eenheidsprijzen zijn te beschou- wen en volgens welke meer- en minderwerk zal verrekend worden. Het spreekt van zelf, dat bij een werk van zoo danigen omvang, waar vooral omtrent de lengte van het buizennet met het oog op al- of niet- overname van aan Haarlem behoorende buizen nog zoo weinig met zeker- heid is te bepalen, ook geen juist cijfer is te noemen van het bedrag, dat ten slotte aan de firma Carl Francke zal worden betaald. Volgens de ingeleverde kostenbegrooting van die firma zou aan haar verschuldigd worden (zonder de Directeurswoning) 201922.25 Dit bedrag wordt verminderd met 4°/0 tot een maximum van f 8000. stel 8000,— Blijft 193922.25 Wanneer de bestaande buizen in Noordelijk Heemstede van Haarlem worden overgenomen, dan zal het aan de firma Francke te korten bedrag wel voldoende zijn om die overname te betalen en de eindsom daardoor vermoedelijk niet overschreden worden. Wij kunnen dus rekenen, dat voor de fabriek c. a. en

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 11