Uitdrukkelijk wordt hierbij door de gemeente voor- behouden, dat wanneer zij met de gemeente Haarlem tot overeenstemming kan komen omtrent de overname van gasbuizen, aansluitingen en materiaa! der openba- re verlichting, welke in het Noordelijk deel van Heem- stede reeds door de Gemeente Haarlem zijn aange- legd of geëxploiteerd worden, aldaar door de firma Carl Franke, met afwijking dus van het plan, alleen die werkzaamheden zullen worden verricht of leverin- gen zullen geschieden, welke alsnog door de gemeen- te Heemstede zullen worden noodig geoordeeld. In dat geval zal de firma Carl Francke verplicht zijn de noodige verbindingen te maken tusschen de door haar gelegde buizen en die, welke eventueel o- vergenomen worden van de Gemeente Haarlem, ter- wijl daaromtrent geen andere verrekening zal plaats hebben dan die bedoeld in hoofdstuk 5 der kosten- begrooting. Met de keuring der materialen, het opper-toezicht over alle werken zonder eenige uitzondering en de contrôle over de naleving van deze boawovereen- komst, is belast de door de gemeente te benoemen deskundige. De fabriek en aanhoorigheden zullen niet als opge- leverd beschouwd worden, vöör de deskundige voor- noemd eene verklaring heeft afgegeven, luidende, dat de firma Carl Francke in alle opzichten de bepalingen van het bouwcontract is nagekomen en alle gebouwen, toestellen, leidingen enz. aan den eisch van goed werk voldoen. De hier bedoelde oplevering geldt slechts als eene voorloopige eene definitieve oplevering zal eerst ge- schieden een jaar na den datum van voorloopige op- levering wanneer volgens verklaring van den meer- genoemden deskundige de gebouwen, toestellen, lei- dingen enz. hebben voldaan en nog voldoen aan de daaromtrent te stellen eischen.

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 18