drijî is geweest en daarbij, van af het droogstoken, niet meer dan éénmaal buiten bedrijf is gesteld en daarna weder op temperatuur gebracht, doch uiterlijk binnen een jaar na de voorloopige oplevering der fa- briek, worden de ovens (of een daarvan) nogmaals onderworpen aan eene beproevmg van 2X24 achter- eenvolgende uren en zullen zij opnieuw moeten vol- doen aan de hierboven omschreven garantie. Wat betreft den ammoniakwasscher, garandeert de firma Francke bij eene gasproductie van 100 M3. per uur en bij eene sterkte van het afloopend ammoniak- water van 2.5° (bij 15°C een maximaal ammoni- akgehalte van het gereinigde gas in den uitlaat van den wasscher van 20 grammen per 100 M3. (calori- metrische ammoniakbepaling volgens Nessler.) Art. 4. Üe firma Cari Francke verbinnt zich, alle voor het verkrijgen der toestemming om tot den bouw over te gaan en de voor de hinderwet benoodigde teeke- ningen, beschrijvingen en statische berekeningen te leveren, benevens na voltooiing van het werk eene teekening daarvan en eene van het buizennet met aan- gegeven maten, deze beide laatste in duplo. Art. 5. De bouw der fabriek moet op zoodanige wij- ze plaats vinden, dat zij binnen 5 maanden in bedrijf gesteld kan worden en gas kan leveren en wel wordt deze termijn geacht te zijn ingegaan op den dag, waarop de bouwaannemer toestemming verkregen heeft van de bevoegde autoriteiten, om tot den bouw over te gaan. Deze termijn wordt met een, respectievelijk twee maanden verlengd, wanneer die toestemming niet ver- kregen zal zijn op 15 Augustus, respectievelijk 15 September 1908. Bij latere oplevering is de gemeente Heemstede bevoegd per week eene boete van vijftig gulden (f5ü. in te houden, indien ook de gemeente Heemstede van

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 21