haar kant de in deze overeenkomst opgenomen be- palingen en verplichtingen is nagekomen. Indien de werkzaamheden, inclusief de werkzaam- heden aan het buizennet, door vorst of force majeure worden onderbroken wordt de termijn van vijf maan- den met dezen tijd vermeerderd. Binnen de eerste acht weken na den datum, waar- op de geregelde gaslevering begonnen is, zal de voor- loopige oplevering plaats hebben. De bij deze voorloopige oplevering geconstateerde gebreken zulien schriftelijk worden vastgesteld en door de firma Carf Francke binnen 4 weken worden her- steld. Art. 6. Alle toestellen, dienende voor de gasfabrika- tie en- zuivering, de hoofd- en andere leidingen in de fabriek en het hoofdbuizennet in de gemeente, met de dienst- en lantaarnleidingen, zullen worJen onderwor- pen aan dichtheidsproeven. Deze dichtheidsproeven zullen bestaan in het op- persen der toestellen en leidingen met lucht onder eene drukking van 50 centimeter water, voor zoover de verschillende watersluitingen dit toelaten, van wel: ke watersluitingen de diepten, in overleg met den des- kundige der gemeente, worden vastgesteld, terwijl in geen geval de beproeving plaats vindt onder een druk lager dan 30 centimeter water. Bij bestrijken met zeep- water zullen zich dan geene luchtbellen mogen ver- toonen, terwijl de manometer, temperatuurswisselingen voorbehouden, gedurende tien minuten geen grooter daling mag toonen dan 5 m.M. De beproeving van de toestellen en leidingen in de fabriek zal geschieden na de montage doch vöör de vull.ng met gaszij zal worden herhaald tot dat alles voldoet aan de bovengestelde eischen. De beproeving van het hoofdbuizennet in de gemeente en van de dienst- en lantaarnleidingen zal geschieden dagelijks voör de grondaanvulling.

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 22