8 beslist door eene Commissie van drie deskundigen, waarvan één te benoemen door elk der partijen en de derde door deze beide deskundigen te zamen, ofwan- neer dezen omtrent de keuze van den derden niet tot overeenstemming kunnen komen, door den kantonrech- ter te Haarlem. De kosten van deze arbritrage komen ten Iaste van den in het ongelijk gestelde, tenzij de Commissie zel- ve eene verdeeling der kosten gelast. Art. 12. De firma Carl Francke is verplicht zoo spoe- dig mogelijk drie stuks contracten, volgens dit be- schreven, te leveren, waarvan een gezegeld. Alle op dit contract vallende kosten van zegels, re- gistratie en drukloonen komen voor de eene helft ten laste der gemeente en voor de andere helft ten laste van de firma Carl Francke. De firma Ca;l Francke of haar gemachtigde zal ge- acht worden woonplaats te hebben gekozen ten Raad- huize der gemeente Heemstede en is verplicht zich al- daar door een persoon, met goedkeurmg van Burge- meester en Wethouders van Heemstede, te doen ver- tegenwoordigen. Art 13. Bij de onderteekening van deze overeenkomst vvordt door de firma Carl Francke in handen van Bur- gemeester en Wethouders van Heemsiede gedepo- neerd een behoorlijk ingevuide zichtwissel, geaccep- teerd door een eerste Bremer bankhuis, ten bedrage van f 15.000 als waarborg voor de richtige nakoming der in deze overeenkomst opgenomen bepalingen. Deze wissel zai eerst worden teruggegeven (indien deze niet inmiddels in omloop gebracht isj een jaar na de voorloopige oplevering, wanneer de firma. Carl Francke intusschen al hare verplichtingen nauw- gezet is nagekomen en de definitieve oplevering heeft piaats gehad. Art. 14. De firma Carl Francke wordt geacht bekend te zijn met en alzoo gebonden te zijn door de bepalingen van Nederlandsche wetten, die bij den bouw der fabriek en de in bedrijfstelling van toepas- sing zijn. Aldus opgemaakt te Heemstede den, De Contractant eenerzijds De Contractant anderzijds.

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 24