De gemeente Heemstede zal dan in de gemeente Benne- broek geregeld gas leveren van dezelfde hoedanigheid en prijs en onder dezelfde voorwaarden, geene uitgezonderd, als door haar geleverd wordt in de gemeente Heemstede, zonder dat nochthans bij tijdelijke verhin dering of stoornis in de levering van gas, de gemeente Heemstede tot eeni- ge schadevergoeding kan worden verplicht. Art. 5. De prijs der straatverlichting bedraagt 1 cent per brand- uur en per vlam of brander bij een gegarandeerd aantal branduren van tenminste 1000 branduren per jaar en per vlam of brander van alle lantaarns, welke in den loop van een jaar voorkwamen op de in het volgend artikel bedoel- de verlichtingsstaten. De bediening en instandhouding, onderhoud, met inbegrip der gebroken glasruiten, schoonmaken, aansteken en blus- schen van elke geplaatste lantaarn geschiedt door de ge- nneente Heemstede tegen een door de gemeente Bennebroek aan de gemeente Heemstede te betalen som van f 12.50 per jaar per vlam of brander. Art. 6. De door Burgemeester en Wethouders van Bennebroek op te maken maandelijksche verlichtingsstaten moeten minstens 24 uren vöör den eersten verlichtingstijd, in den betrokken staat genoemd, ten kantore van de Directie der gasfabriek tegen ontvangbewijs, ingeleverd worden. Die staten geven voor elken dag één tijd aan, waar- op alle lantaarns, waarvan ontsteking verlangd wordt, moeten ontstoken worden en één tijd, dat deze gebluscht mogen worden. Het aansteken der lantarens moet zoo tijdig aanvangen, dat alle lantarens uiterlijk 15 minuten na het vastgestelde tijdstip branden. Tusschentijdsche wijziging van een reeds ingedienden staat wordt zoo spoedig mogelijk aan de Directie medegedeeld. Indien door Burgemeester en Wethouders van Benne- broek meer dan eene ontsteking, respectievelijk blussching, per avond wordt verlangd, zal voor elke buitengewone ontsteking. respectievelijk blussching, per lantaarn en per keer /0,04 worden berekend,tot een minimum van /0,40. Art. 7. De bevoegdheid tot het aanleggen of herstellen van gas- leidingen binnen de gemeente Bennebroek berust uitsluitend bij de gemeente Heemstede. Is hiertoe opbreking van den weg noodig, dan geschiedt dit niet zonder voorafgaande kennisgeving aan Burgemeester en Wethouders van Bennebroek, spoed eischende gevallen

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 2