Aan den Raad der Gemeente Heemstede. De Gascommissie heeft het genoegen U thans te kunnen adviseeren den bouw van een Gasfabriek met alles wat daar- bij behoort op te dragen aan de firma Carl Francke te Bremen, met uitzondering van de Directeurswoning, om- dat de bouw daarvan valt buiten het gastechnische gedeelte. Zooals U bekend is, is reeds geruimen tijd met de firma Carl Francke onderhandeld en zijn door haar verschillende plannen ingeleverd. Wijziging daarvan was meermalen noodig, omdat van den aanvang af niet vast kon staan, welk gedeelte der Gemeente in het verlichtingsgebied zou worden opgenomen. Nu er zekerheid bestaat, dat Uw Raad ook de verlichting van Noordelijk Heemstede door de Ge- meente-Gasfabriek wenscht en het slechts de vraag zal zijn, of de daar liggende buizen door de Gemeente zullen worden overgenomen, of wel dat daar ook nieuwe buizen gelegd zullen worden, kon een definitief plan gemaakt wor- den, waarbij rekening is gehouden met de mogelijkheid dat de leverancier geen buizen zal leggen in het Noorde- lijk deel waar deze reeds aanwezig zijn. De plannen van de firma Carl Francke zijn met de meeste zorg onderzocht door onzen deskundige den Heer W. K. N. Geerling, Directeur der Oostergasfabriek te Amsterdam en op zijn advies zijn daarin wijzigingen ge- bracht, die naar onze meening verbeteringen zijn, terwijl desniettegenstaande de kostenbegrooting belangrijk lager is geworden en daardoor aannemelijk, te meer nu de firma Carl Francke zich tenslotte bereid heeft verklaard om, wan- neer haar vöör 1 September 1908 de bouw wordt gegund, hare prijzen met 47o tot een maximum van 8000.te verlagen, op grond, dat de materiaalprijzen gedaald zijn en ook omdat zij er prijs op stelt, na de langdurige onder- handelingen, tenslotte de opdracht te kunnen erlangen. Onder deze omstandigheden kunnen wij met vrijmoedig- heid adviseeren aan die firma den bouw te gunnen. Zij staat gunstig bekend en heeft in Nederland reeds verschil- lende complete gaswerken afgeleverd ten genoegen van de betrokken corporaties, hetzij Gemeentebesturenhetzij Naamlooze Vennootschappen. Het behoeft geen betoog, dat

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 9