Rioleering van den Heerenweg. Praeadvies van Burgemeester en Wethouders inzake het adres, dd. 25 Augustus 1908, van den Heer C. A. Braam en anderen om rioleering van den Heerenweg van de Van Merlenlaan tot de Zandvoortsche laan. De lengte van het verlangde riool zou plm. 1250 M. bedragen. De kosten daarvan worden door den heer Etmans begroot op 5759.— Enkele onderdeelen dier begrooting zouden wellicht mede kunnen vallen, doch de post voor bestrating zou zeker hooger worden, daar ons na het op- maken dier begrooting is gebleken, dat de Waterstaat niet alleen herstrating van het voor het riool opgebroken ge- deelte van den weg zou eischen, maar eene herbestrating van den geheelen weg met een jaar onderhoud. Het riool kan nl. niet in bermen of voetpaden gelegd worden, omdat in den Oostelijken berm eene waterleiding- buis der gemeente Amsterdam ligt en ir. het Westelijk voet- pad onze gasbuizen, later onze waterleidingbuizen, gelegd zullen worden. Wij zijn van oordeel, dat het niet gemotiveerd is om thans voor een betrekkelijk gering aantal perceelen door de gemeente zulke hooge kosten te laten maken. Langs dat ge- deelte zijn tha.is 32 bewoonde en 3 onbewoonde perceelen. Gemiddeld zou de aanleg per perceel dus aan de ge- meente 165. kosten. Gaat men na, dat van 15 belang- hebbenden beslist bericht is ontvangen, dat zij hun perceel zouden aansluiten, dan zouden bij 15 aansluitingen de kosten peraangesloten perceel komen op gemiddeld f 384. Bij de meeste der betrokken perceelen is terrein aan- wezig waarop zinkputten kunnen worden aangelegd. Met geringe kosten kan de capaciteit dier zinkputten vergroot worden door omstapeling met takkenbossen. Enkele perceelen kunnen uitloozen op behoorlijk breede slooten. Wil men daarop geen menage-water bren- gen, laat men daarop dan althans 't overtollige regenwater doen uitloopen. Het is onze overtuiging, dat bij de meeste perceelen voor een belangrijk minder bedrag dan f 165.door den eigenaar behoorlijk in de loozing kan voorzien worden en, waar dit het geval is, meenen wij, dat het thans niet aangaat om de Gemeente de kosten te laten dragen. Bij enkele perceelen, wij bedoelen die aan de Westzijde van den Heerenweg tegenover de R. K. Kerk, is evenwel naar ons oordeel voorziening gewenscht. De erven achter die perceelen zijn zeer klein.

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 5