Alle vuil loopt in een klein slootje, dat gedeeltelijk gedempt is en er zeer onoogelijk uitziet en daarbij een on- aangename lucht verspreidt. Wij zouden dus daar wel willen helpen. Dit kan betrek- kelijk gemakkelijk geschieden door in den Oostelijken berm van den weg (wanneer daarvoor van de rechthebbenden vergunning kan worden verkregen) een riool te leggen aansluitende aan dat in de Kerklaan. Hiervoor behoeft de bestrating niet te worden opge- broken. De lengte zou ongeveer 60 Meter bedragen en de kosten daarvan worden begroot op plm. f 225. Wij zouden daartoe echter niet willen overgaan, alvorens wij de zekerheid hadden, dat de aldaar wonende belang- hebbenden ook aansluititng op dat riool verlangden. Die aansluitingen moeten door belanghebbenden zelf be- kostigd worden en aangezien het riool niet vlak langs hunne perceelen kan loopen maar aan de overzijde van den weg, dus op 10 15 M. van de perceelscheidingen, zouden die aansluitingen betrekkelijk kostbaar zijn, en het is de vraag, of men dit voor de gewenschte zaak over- heeft. Bovendien zou er naar onze meening zekerheid moe- ten bestaan, dat de vuile sloot achter de perceelen gedempt werd, omdat anders de toestand toch slecht blijft. Wij stellen u mitsdien voor aan adressanten te berichten, dat inwilliging van hun verzoek, in zijn vollen omvang waarvan de noodzakelijkheid nog niet beaamd wordt, te groote kosten voor de gemeente zou medebrengen, doch dat, voor zoo ver dit mogelijk blijkt en door belangheb- benden aansluiting verlangd wordt, een riool zal worden gelegd van plm. 60 Meter Iengte in den Oostelijken berm ten Noorden van de Kerklaan, onder voorwaarde dat de sloot achter de perceelen plaatselijk genummerd Heeren- weg 89, 91, 95 en 97 en kadastraal bekend in Sectie B. No. 1403, 1402, 1459 en 1458 gedempt worde. De door ons aan belanghebbenden gestelde vragen met daarop bekomen antwoorden liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Heemstede, 1 October 1908. Burgemeester en Wethouders, D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1908 | | pagina 6