aan de bewoners van de nijvere streek om Haarlem, een streek die gezamenlijk meer zielen telt darde gemeente Haarlem zelf (rond 80.000 tegen rond 70.000) b dat thans reeds de Hoogere Burgerschool met 5 jarigen cursus en de Middelbare Meisjesschool door repecstievelijk pl.m. 100 en pl.m. 30 Ieerlingen van buiten bezocht worden dat straks, als de Hoogere Burgerschool met o )a- rjgen cursus en daaraan verbonden Handelsschool met 2 jarigen cursus zal zijn opgericht, als de verkeers- middelen naar Haarlem verbeterd zijn (spoorhjnen în Haarlemmermeer, electrische tram ten Zuiden en ten Noorden van Haarlem) dit aantal zeker zal kunnen stij- gen dat juist die stijging wegens gebrek aan plaatsruim- te de niet-toelating ten gevolge zal kunnen hebben dat daaronder de betrokken streek ten zeerste zou moeten lijden, omdat het bloembollenvak, in de ge- heele streek uitgeoefend, de nijverheid, de handel, (Umuiden met zijne visscherij), en de landbouw be- hoefte hebben aan goed onderwijs dat de Haarlemsche scholen in die behoefte zouden voorzien en vooral ook de verbetering in het Han- delsonderwijs, niet alleen in de daarvoor bestemde reeds genoemde school, maar ook in de Avondschool voor Handelsonderwijs en de Burger-avondschool daar- toe in niet geringe mate zouden kunnen medewerken dat de Raad de verwachting koestert, dat de Staat zal willen medewerken, om, evenals dit in andere ge- deelten van het Rijk geschiedt, de belangen van hct Middelbaar Onderwijs voor HAARLEM en OMSTRE- KEN te bovorderen. Redenen waarom de Raad der Gemeente HEEMSTEDE

Raadsnotulen Heemstede | 1909 | | pagina 7