26 October 1909. pijpen zullen, zoodra Burgemeester en Wethouders van Heemstede zulks verlangen, doch uiterlijk binnen vijf jaren na den datum van onderteekening dezer o- vereenkomst, door de Gemeente Amsterdam voor re- kening der Gemeente Heemstede^ worden afgekoppeld van de aanvoerbuis der Gemeente Amsterdam, na voorafgaand gemeenschappelijk overleg tusschen Bur gemeester en Wethouders van Heemstede en de Di- rectie der Gemeente-waterleiding-en van Amsterdam omtrent het juiste tijdstip, waarop dit za! geschieden. Het in de vorige alinea bepaalde wordt toepasselijk op de in de eerste alinea voorloopig uitgezonderde standpijp, zoodra aldaar ter plaatse een buisleiding der Gemeente Heemstede is aangelegd, terwijl de ter- mijn van vijf jaren van dat tijdstip af begint te loopen. Artikel 20. De Gemeente Heemstede geeft,- behoudens nader gemeenschappelijk overleg omtrent de uitvoering, en voor zoover zulks zonder schade voor hare eigen be- langen mogelijk is,- aan de Gemeente Amsterdam on- voorwaardelijk het recht, voor haar bedrijf der duin- waterleiding, buizen en electrische geleidingen en al wat daarbij noodig is te leggen en te gebruiken in de wegen, straten, paden of andere daartoe geschikte ei- gendommen der Gemeente Heemstede, zonder dat laatsgenoemde Gemeente daarvoor eenige vergoeding zal kunnen eischen. De Gemeente Heemstede verbindt zich hierbij alles te doen wat het bedrijf der duinwaterleiding in deze kan bevorderen. Wanneer echter de waterlevering door de Gemeente Amsterdam aan de Gemeen- te Heemstede heeft opgehouden, zal eerstgenoem- de het in de eerste alina verkregen recht niet

Raadsnotulen Heemstede | 1909 | | pagina 19