art. 4 voor alle motorrijtuigen en rijwielen tijdelijk is ge- sloten. Van dit verbod kan door Burgemeester Wethouders ont- heffing worden verleend. Art. 8. Het is aan bestuurders van motorrijtuigen en rijwielen verboden door te rijden, voordat hun de gelegenheid daar- toe is gegeven, indien een weg door eene op marseh zijn- de colonne der gewapende macht, door een begrafenisstoet, door een optocht, door eene geplaatste wacht, door dienst- doende beambten van het openbaar gezag of door de brandweer zoodanig is ingenomen, dat de doortocht niet zonder stoornis te verwekken kan plaats hebben. Art. 9. Het is den bestuurder van een motorrijtuig of rijwiel verboden daarmede op de wegen binnen de bebouwde kommen der gemeente te rijden met eene grootere snelheid dan 20 kilometer per uur. Art. 10. Het is den bestuurder van een motorrijtuig of rijwiel verboden daarmede te rijden op voetpaden niet tot wegen behoorende. Van dit verbod kan door Burgemeester en Wethouders ontheffing worden verleend. Art. 11. Het is den bestuurder van een motorrijtuig of rijwiel verboden daarmede te rijden op de voetpaden en bermen of zijkanten tot wegen behoorende, behoudens wanneer zulks voor het_ uitwijken noodzakelijk is. Dit verbod/bedoelé ondor 4- is niet van toepassing voor den btetuurder van een rijwiel op het voetpad langs de westzijde van den Heerenweg, met dien verstande, dat de bestuurder van een rijwiel verplicht is bij het tegenkoinen of inhalen van voetgangers voor deze uit te wijken of, zoo er door de aanwezigheid van voetgangers geen ruim- te voor hem is om te passeeren, het voetpal te verlaten. Art. 12. Het voortdurend of tijdelijk gesloten zijn van wegen, alsmede de in acht te nemen snelheid, wordt op kosten van de gemeente aangeduid door een kenteeken naar de

Raadsnotulen Heemstede | 1909 | | pagina 3