8 UITGA VEN. Verhoogd wegens toename van het aantal vergade- ringen. Als vorig jaar. Als vorig jaar geraamd, omdat in 1910 nog de terug- gaaf over 1907 wordt verrekend. Weekloon tolgaarster a f 6.f 312. 2 pCt. ontvangloon van f 1400,- 28. Diversen 10. Totaal f 350. Hooger geraamd wegens de verhoogde opbrengst der opcenten. Aan den deskundige wordt f 1.50 per vergunning betaald, berekend naar 22 vergunningen, wordt f 33. Voor herschattingen is het overige bedrag uitgetrok- ken. I Jaarwedde van den gemeente-architect f 300. Jaarwedde van den gemeente-opzichter f 1000.--. Jaarwedde van den klokluide" f 35. De werkzaamheden van het bouwtoezicht breiden zi h voortdurend uit, verschillende straten, piantsoe- nen en vaarten zijn reeds of zullen spoedig worden overgenomen, hierdoor is dringend versterking noodig van het personeel belast met het toezicht. Tot nu toe was gemeente-opzichter, de heer Jac. Etmans, op eene belooning van f 300.het Iigt in de be- doeling dezen op die jaarwedde te behouden voor het oppertoezicht en de beoordeeling der bouwplannen met den titel van gemeente-architect. Onder diens leiding zal dan staan een gemeente-opzichter op eene jaarwedde van f 1000.—, die in de gemeente zal moeten wonen en uitsluitend in gemeente-dienst zal mogen werkzaam zijn. Deze zal belast zijn o.a. met de voor- loopige beoordeeling der bouwplannen en het toe- zicht op hunne uitvoering, met het toezicht op de Iwegen en wegwerkers, de plantsoenen, vaarten, be-

Raadsnotulen Heemstede | 1909 | | pagina 60