20 Juli 1911. worden, die bedoelden verkeerd geachte verrichtingen tegen te gaan, ook al stonden ze in geenerlei verband met het grondmotief van het verbod, dan zouden in vele gevallen die voorwaarden met een groot aantal kunnen worden uitgebreid, en dit werd niet juist ge- acht. Een dier beide leden zou echter tegenover adres- sant de wenschelijkheid uitgesproken willen zien, om op Zondagen vöôr 12 uur gecn spelen uit te oefenen. Eene andere voorwaarde, waarop in de raadsverga- dering van 1 Juni 1911 de aandacht werd gevestigd n.l. eene betreffende de kleur, waarin het gebouwtje zou geverfd worden, gaf ook aanleiding tot bespre- king. Algemeen was men het er mede eens, dat de ver- schillende kleuren van cie tribune en andere houtwer- ken, schade deden aan de schoonheid van het land- schap, en dat het wenschelijk was, dat niet alleen daar- in verandering werd gebracht, maar dat ook het ont- worpen gebouwtje op aesthetische wijze zou geschil- derd worden. Ons college was echter van oordeel, dat het vol- doende zou zijn, om hierop de aandacht te vestigen van adressant, is het vertrouwen, dat het werk bij een architect, als de heer van Loghem in gcede handen was. Het stellen van eene voorvvaarde hierop betrek- king hebbende werd daarom onnoodig geacht. Mocht de Raad hierover anders oordeelen, dan zou- den Burgemeester en Wethouders een crediet verlan- gen voor het inwinnen van een advies bij een be- kwaam deskundige op dit gebied, opdat er dan ze- kerheid besta, dat werkelijk de te geven voorschriften aan het doel zullën beantwoorden. Ten slotte meent dus de meerderheid van ons col- lege, dat de te stellen voorwaarden alleen mogen strekken tot voorkoming van brandgevaar en tot het verkrijgen van zekerheid, dat de vrijstelling alleen geldt zoolang geen wijziging plaats heeft in de be- stemming van het gebouw. Wij bieden U hierbij aan een ontwerp-besluit, waar- in met deze eischen rekening is gehouden. HEEMSTEDE, 27 Juni 1911. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, D. E. VAN LENNEP, De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1911 | | pagina 30