Ontslag van een onderwijzer wegens ophefflng van zijne hetrekking 20 Juli 1911. De Raad der Gemeente Heemstede; Overwegende, dat het aantal leerlingen der openba- re lagere school in deze gemeente op 15 Januari j.l. 109 bedroeg Overwegende, dat in verband daarmede kan worden overgegaan tot vermindering van het aantal onderwij- zers aan die school, dat met inbegrip van het hoofd der school thans 5 bedraagt Overwegende, dat aan artikel 24 der wet op het la- ger onderwijs zou zijn voldaan, wanneer het hoofd der school werd bijgestaan door twee onderwijzers, zoodat het personeel met 2 onderwijzers zou kunrien worden verminderd Overwegende, dat de laatste jaren het aantal leer- lingen geleidelijk is verminderd Overwegende, dat het met het oog op den goeden gang van het onderwijs gewenscht is thans voorloo- pig tot verminderirg met ééne ieerkracht over te gaan Gelet op het advies van den Schoolopziener in het Arrondissement Haarlem, dd. 23 Mei II., die mededeel- de zich met de voorgenomen vermindering van het aantal leerkrachten wel te kunnen vereenigen Gezien de voordracht van Burgemeester en Wet- houders, dd. 13 Juni 1911 Gelet op de artikelen 24, 30, 41 cn 19f der wet tot regeling van het lager onderwijs; BESLUIT le. het aantal onderwijzers aan de openbare lagere school met een onderwijzer te verminderen en nader vast te stellen op vier, n.l. het hoofd der school bij- gestaan door 3 onderwijzers 2e. In verband met het sub le. genomen besluit en naar aanleiding van de voordracht van Burgemees- ter en Wethouders, dd. 13 Juni 1911, de betrekking van den onderwijzer F. Waringa op te heffen en dien- ten gevolge hem met ingang van 1 October 1911 eer- vol ontslag als zoodanig te verleenen. Aldus gedaan ter openbare vergadering van den 20 Juli 1911. De Voorzitter, De Secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1911 | | pagina 5