S October 1911 5. dig moeten kunnen ontwikkelen. Heemstede kan daar- toe medewerken, en de eigen inrichting er mede ver- beteren. Richting 2. Zandvoort, Aerdenhout - Haarlem, of Leiden. Westelijk van de gemeente Heemstede is aan de Zandvoortsche laan in Bloemendaal reeds een be- scheiden begin gemaakt met de hoog noodige ver- breedingen van dezen verkeersweg, waarlangs vooral des Zondags zeer druk automobiel en rijwiel ver- keer plaats vindt. Tengevclge van de plaatselijke gesteldheid der aan- grenzende terreinen in perceelen aan verschillende ei- genaars toebehoorend, kan het gedeelte tusschen de brug over de Leidsche Vaart en den Heerenweg niet enkel door voldoende verbreeding worden gebracht in den gewenschten toestand, maar zullen twee ruime zijdelingsche afvoerwegen moeten bevorderen, dat die hoogst gevaarlijke ontmoeting met den Heerenweg door het rijverkeer zoo goed als niet meer gebruikt zal behoeven te worden. Op 100 M. oostelijk van de Leidsche Vaart brengt de ontworpen Zandvoortsche Verbindingslaan (14) het verkeer Noord-Ooste'.ijk naar den Heerenweg, ontmoet dezen op 180 M. bezuiden de Spanjaardslaan, vormt op deze zeer belangrijke kruising een plein (met boomrijen te beplanten) en voert in oostelijke richting bezuiden het bekende sportterrein naar het Zuiderhout- park, om het verlengde van den kleinen Houtweg (Amsterdamsche tram) te ontmoeten, en ook later naar eene brug over het Spaarne, die langs breedere we- gen oostelijk van het Spaarne voert naar dcn Amster- damschen straatweg. Een tweede hoofdweg ontspringt uit de Zandvoort- sche Verbindingslaan (14) als nieuwe Zandvoortsche [aan (15) op 200 M. noordelijk van de oude Zand- voortsche laan en gaat met geringe buiging naar den miÜMH

Raadsnotulen Heemstede | 1911 | | pagina 11