October 1911. 7. plein (319) met een geschikte plaats voor een R. K. Kerk met pastorie, scholen, enz. voor 't oostelijk deel dezer gemeente. Eene Ned. Hervormde Kerk zou gunstig geplaatst kunnen worden aan 't plein (119) waar de nieuwe Zandvoortsche Laan zich zal splitsen. Ook in het Zuiderhoutpark is een radiale aanleg gewenscht, daar het verkeer in hoofdzaak van Haar- lem komende door den Hout in de toekomst in meer- dere richtingen van Oost tot Zuid zich moet kunnen verspreider. Karakter der verschillende wijken. Heemstede bezit op vier verschillende punten thans reeds buurtschappen, die hun eigen karakter hebben. u. Vanaf de R. K. Kerk Noordelijk, slingeren met een zigzaglijn, meer of minder aaneengesloten huizer- rijen langs Heerenweg Koediefslaan Binnenweg en Raadhuisstraat tot aan het Raadhuisplein en van- daar oostelijk naar het (Wilhelminaplein)deze uitge- breide kom zal zich nog ten bate van de arbeidende en neringdrijvende klasse in aaneengesloten huizen- rijen, dienen te ontwikkelen, op al die terreinen, die tusschen de bestaande straten en de bosschen of bui- tenplaatsen liggen. b. De veel kleiner Glipperbuurt kan eene overeen- komstige ontwikkeling krijgen tot nabij den Heeren- weg. c. Het Villa Park, Bosch en Vaart, geeft het karakter aan in het Noordwesten in overeenstemming met de Haarlemsche bebouwing, in huizengroepen die aldaar nog een eindweegs kunnen voortgezet worden tusschen de Leidsche Vaart en de bosschen van den Heerenweg. d. Zuiderhoutpark vormt aan de Noord-Oostelij- ke grens eveneens een uitlooper van Haarlem en te- vens het begin van een ruim aangelegd villa kwar-

Raadsnotulen Heemstede | 1911 | | pagina 13