jTOctober 1911. 8. tier, dat zijne voortzetting kan vinden vanaf het Noord-Oosten ten Zuiden van de Spanjaardslaan in de richting van de Zandvoortsche laan tot aan de Leidsche vaart. Over hare breedte zal de gemeente op deze hoog- te geheel als Villa park moeten worden gehandhaafd, aangezien de terreinen die zoo nabij Haarlem liggen en grenzende aan den Haarlemmerhout, voor deze be- bouwing zeer geschikt zijn. De groote Heemstederdreef kruist dit gedeelte, en voert den villa-aanleg in nieuwe terreinen (de breed- te van 30 40 M. met diepte van plm. 50 M.) me- detot in de omgeving van het raadhuis naar het ruim- ste gedeelte van het bestaande Heemstede. Zuidelijk loopt dit voort langs de Valkenburgerdreef (87) (88) tot aan het Kerkhof, en oostelijk langs de Merlenlaan, waar reeds de sticîîting van nog meer voorname buitenplaatsen (met een fronfbreedte van plm. 100 M.) een aanvang heeft genomen. Als voortzetting van de Heemstederdreef zal ook de Valkenburgerdreef met den zelfden villa-aanlea (terremen diepte 50 M. frontbreedte 40 M.) de groene sfrook voortzetten, in aansluiting tegen de prachtige buitenverbhjven met park, Boschbeek en Meer en Berg waarlangs jde verbeterde weg tusschen bosch en 't °Pen ve'd ten oosten geheel vrij voortslingert. Noord Oostelijk van het Kerkplein °ontwikkeld zich reeds een arbeidswijk, die daar zou kunnen worden voortgezet, en die aanleiding kan worden om terre'nen gelegen direct aan het Spaarne voor In- dustneele doeleinden te bestemmen. Deze situatie voor de arbeiderswijk is daarom ook verder aan te bevelen, omdat eenerzijds de ruime ver- keerswegen în alle richtingen (ook in die van Hoofd- dorp în de Haarlernmermeer) zeer nabij zijn, terwijl de- Ze terre"ien oostelijk van de gasfabriek niet aangewe- zen zijn voor viila bouw.

Raadsnotulen Heemstede | 1911 | | pagina 14