October 1911. 11. Aan de kruising van straten moet steeds, voor de doorspoeling van de lucht en om aan de hoekhuizen tuinen te verzekeren, een der blokken worden onder- broken voor alle verdere tuinen ontstaat hierdoor een nu gunstig doorzicht, terwijl de zon en de frissche luchtstroom vrij kunnen toetreden. B'j de keuze van de richting der wegen hebben de volgende overwegingen tot richtsnoer gegolden Voor zoover niet reeds door bestaande toestanden de richtingen der nieuwe verkeerswegen worden be- heerscht, is de voorkeur gegeven aan de richting Noord-Zuid om in alle woonvertrekken ten minste een deel van den dag den zonneschijn te doen genie- ter. Dit plan laat aan de Oost- en Zuidzijde der Ge- meente'nog belangrijke strooken, waarop geen uitbrei- ding van het stratennet is ontworpen. De tijd, die zal verstrijken, voordat dit onderhavige plan is uitgevoerd is nog te lang om die deelen nu reeds nauwkeurig te plaatser. Dit is ook niet noodig, daar het zich laat aanzien. dat de hoofdverkeerswegen voldoende zijn getraceerd in dezen opzet, en daarbuiten wijzigingen en ook uit- breidingen zijn te maken. De verdere distributie van openbare instellingen als daar zijn Ziekenhuizen, Scholen, Kerkhoven, enz, kun- nen dus zonder bezwaar in dit plan ingepast wor- den op die terreinen, die daartoe gunstig zullen blijken op het oogenblik der stichting. Heemstede voorziet voor een goed deel in de be- hoefte aan sportterreinen van de omliggende gemeen- ten. Deze schoone taak past verder in het karakter van eene tuinstad. De terreinen bezuiden de Spanjaardslaan kunnen, zoowel als die aan den weg van Heemstede naar Hoofddorp daarvoor verder bestemd blijven. Op beide

Raadsnotulen Heemstede | 1911 | | pagina 17