14 December 1911. 6 Art. 8. Yoor werklieden, die enkele dagen per week ot onkolo dagonpwwook of enkele uren per dag werken, wordt in bovenstaande regelen het bedrag van f 0.60 resp. een veelvoud daarvan, verminderd in evenredigheid tot het aantal uren, waarnaar liun weekloon is vastgesteld. Art. 9j Overigens kan voor werklieden die zich door bijzon- dere geschiktheid, ijver of toewijding onderscheiden, als- mede voor jeugdige werklieden in verband met het vak vaarvoor zij zich bekwamen, en in andere bijzondere omstandigheden, van de bovenbedoelde bedragen en ter- mijnen ten gunste van den werkman worden afgeweken, en kunnen ook de in de loontabellen gestelde maxima overeenkomstig art. 21 (4) W.R. worden overschreden. Overgangsbepaling. Art. 10. (1). Alle werklieden, zoowel vaste, voorloopig aange- stelde, losse, als jeugdige, bij het nemen van dit besluit in dienst der gemeente, worden voor de berekening hun- ner loonen beschouwd, als te zijn in dienst getreden op den dag, waarop het Reglement voor de werklieden in dienst der gemeente, in werking treedt. (2). Door de bepaling in het le lid mag echter geen der werklieden een lager loon genieten dan hetgeen hij genoot bij de in werking treding dier bepaling; dient, in verband hiermede, het loon direct op een hooger bedrag te worden gesteld, dan geschiedt dit in dier voege, dat het loon, dat hij volgens de bepalingen van het W. R. zou genieten, worde verhoogd met zooveel maal f 0.60 tot het loon, dat hij genoot, ten minste is bereikt.

Raadsnotulen Heemstede | 1911 | | pagina 43