Wijzigiiigen in de Ontw6rp-Verordening voor de Gpenbare Lagere School en voor het Onder- wijzend Personeel aan die School, in de Gemeen te HEEMSTEDE. Z/ 46 Februari 1912. Naar aanleiding van de op ons verzoek ingediende op- meikingen en mededeeiingen van het Rijksschooltoe- zicht, de plaatselijke Schoolcommissie, en het Onder- wijzend Personeel, hebben wij de eer aan den Raad voor te stellen in bovengenoemde ontv erp-verordening aan te brengen de volgende wijzigingen en aanvul- lingen Aan ART 14 toe te voegen een tweec'e lid lui '.ende: .,Zij onthouden zich gedurende dien tijd van rooken" Van ART 17 het eerste Iid te wijzigen, zoodat na het w oord ..straîfen'' zal worden gelezen „w aarvoor door het hoold cer school algemeene regelen worden gesteld' Acn dit Ait. toe te voegen een vijfde lid luidende ,.De onderwijzer, die een leerling uit het klasselo- kaal verwijdert wegens straf, zendt dezen onmicidellijk naar het Hoold. Geen leerling wordt zor der toestem- m.ing van het Hoofd langer dan voor den loopenden schooltijd het volgen der lessen ontzegd". Aan ART. 24 toe te voegen een achtste lid luidende: Van elke afwezigheid uit de school wegens verlof of ziekte v\ordt door het Hoofd der school mededee- ling gedaan aan den Districis- en aan den Arrondis- sements-Schoolopziener en door de Onderwijzers aan den Arrondissements-Schoolopziener Aan ART. 34 toe te voegen een 4e lid luidende ,,Het Hoofd der school ziet toe, dat in de school na afloop van het Onderwijs!o. geen leerlingen ach- ter blijven zonder zijn voorkennis 2o. de kranen voor gas- en waterleiding behoorlijk gesloten zijn, het wa- ter bij sterke vorst wordt afgetapt en de kachels geen gevaar voor brand opleveren". In ART. 42 worden achter het woord „model'', in- gevoegd de woorden „en op de wijze". Aan ART. 43 een tweede Iid toe te voegen luidende als volgt: Bij de inwerkingtreding daarvan vervallen; a. Het reglement voor de Openbare School voor Lager Onderwijs in de Gemeente Heemstede, vastge- steld den 18 November 1880

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 27