7 Verplichtingen der werklieden. Abi. 11. (1). De werkman is verplicht dit reglement en de bijzondere voorschriften, welke voor den tak van dienst, waarbij hij is aangesteld, zijn of worden vastgesteld, na te leven (2). De werkman is gehouden de hem opgedragen werkzaamheden met ijver en nauwgezetheid te volbrengen en daarbij stiptelijk de hem gegeven bevelen op te volgen. (3). Wanneer hij door onvoorziene omstandigheden verplicht is van deze bevelen af te wijken, geeft hij daarvan zoo spoedig mogelijk kennis op de wijze als in de bijzondere voorschriften voor den tak van dienst, waarbij hij werkzaam is, is aangegeven. (4). Wanneer den werkman door het hoofd van den dienst eene opdracht wordt gegeven, die naar zijne meening billijkerwijze kan geacht worden niet tot zijne werkkring te behooren, dan kan hij zich schriftelijk tot Burgemeester en Wethouders wenden, met het verzoek eene beslis- sing te nemen omtrent het al of niet rechtmatige der opdracht; wenscht hij echter zijne zaak door het scheids- gerecht onderzocht te zien dan moet hij daarvan aan Burgemeester en Wethouders schrifteiijk kennis ge\tn. In afwachting van de beslissing van Burgemeester en Wethouders of het scheidsgerecht is hij verplicht de opdracht uit te voeren, wanneer het hoofd van den dienst verklaart, dat de uitvoering geen uitstel gedoogt. (5). Heeft de werkman kennis gegeven, dat hij zijn zaak door het scheidsgerecht wenscht onderzocht te zien dan doen Burgemeester en Wethoudcrs daarvan onmid- deliijk mededeeling aan het Scheidsgerecht, dat, na zoo- wel den werkman als het hoofd van den diernt en, voor zoover het dit noodig acht ook andere hijhetgeval betrokken personen te hebben gehoord, in hoogste res- sort beslist omtrent het al of niet rechtmatige der op-

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 15