itmbcr 1011. 14 (6). Wanneer het hoofd van den dienst dit in het helang van het werk acht, kan op zijn voorstel den werkman door Burgemeester en Wethouders een toe- slag op het gewone loon worden toegekend. (7). Aan den werkman wien een vrije dienstwoning is aangewezen wordt op het gewone loon gekort het bedrag, dat door Burgemeester en Wethouders, als huur- waarde van die woning is vastgesteld. Art. 22. (1). Voor zoover van de werklieden (jeugdige werk- lieden, vrouwen en zij, die niet gedurende den vollen wekelijkschen arbeidstijd in dienst der Gemeente wer- ken, daaronder niet begrepen) bij de uitvoering der hun opgedragen werkzaamheden geen vakbekwaamheid wordt geëischt, wordt voor hen geen lager weekloon dan/"10.20 en voor zoover zulks wel het geval is, geen lager week- loon dan f 10.80 vastgesteld. Deze bedragen worden voor vaste (of voorloopig aangestelde) werklieden met f 0.60 verhoogd en voor hoofden van een gezin met nogmaals f 0,60. (2). Onverminderd het bepaalde in het vierde lid van het vorige artikel ten aanzien van gepensionneerden, kan voor enkele, door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen categorieën van werklieden, zooals nachtwa- kers, keetknechts en dergelijken, wier werkzaamheden geacht worden niet met die van gewone werklieden gelijk te staan, een lager loon worden vastgesteld. Deze bepaling geldt ook voor werklieden die den 65 jarigen leeftijd bereikt hebben. Aet. 23. (1). Wanneer wordt gewerkt buiten den op den werk rooster aangegeven werktijd ingevolge opdracht daartoe hebben de werklieden, recht op betaling van overuren.

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 29