44 [>e«e+vt4>er Wl> 24 wordt zijn loon met het bedrag dezer uitkeeringen ver- minderd. Schorsing. Art 86. (1). Zoowel Burgemeester en Wethouders als het hoofd van den dienst hebben ten allen tijde het recht, een vast werkman te schorsen. Tenzij de schorsing bij wijze van straf, als bedoeld in art. 40, voor langeren duur wordt uitgesproken, geschiedt zij voor ten hoogste 14 dagen, doch kan daarna telkens voor een gelijken termijn worden verlengd. (2). Wanneer die schorsing geschiedt als voorloopige maatregel vöôr het opleggen van een der straffen, bedoeld in art. 40, kan gedurende den tijd, dat de strafoplegging in behandeling is, het loon geheel of gedeeltelijk worden ingehouden. (3). Yolgt geen bestraffing, dan wordt de schorsing opgeheven en het ingehouden loon onmiddellijk uitbetaald. (4). Yolgt een voorstel tot bestraffing, en maakt de werkman geen gebruik van de hem in het eerste lid van art. 42 toegekende bevoegdheid, dan beslissen Bur- gemeester en Wothouders bij het opleggen der straf te- vens over het al dan niet uitbetalen van het ingehouden loon. (5). Maakt de werkman van de hem in het eerste lid van art. 42 toegekende bevoegdheid gebruik, dan wordt aan het Scheidsgerecht bij de mededeeling, bedoeld in het tweede lid van dat artikel, van de inhouding kennis gegeven en beslist het Scheidsgerecht bij zijn uitspraak tevens, of het ingehouden loon al dan niet zal worden uitbetaald. Bepalingen ter handhaving der orde. Art. 37. (1). De werkman, die, ten gevolge van gebruik

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 49