3 April 1912 2. wordt gedaan, en daartoe is een College van Burge- meester en Wethouders zeker minstens evengoed in staat als een scheidsgerecht Een eventueel persoon- lijk belang, dat bij een particulier werkgever zou kun- nen bestaan, is wel uitgesloten bij de leden van het Dagelijksch Bestuur die in dezen dus zelf niet als werkgevers optreden, maar de vertegenwoordigers zijn der gemeente. Hun uitspraken staan aan critiek bloot, en het College heeft zich te verantwoorden aan den Raad. Die verantwoordelijkheid heeft het Scheidsge- recht niet, kan het ook niet hebben, en daarom is er wellicht nog meer waarborg voor een uitspraak, die het algemeen rechtsgevoel bevredigt, bij het College van Burgemeester en Wethouders dan bij een scheids- gerecht. In ieder gevai zou de practijk kunnen aantoonen, of de wenschelijkheid van een scheidsgerecht bestaat. Wij hebben gemeend, nu door ons is teruggekomen op een vroeger ingenomen standpunt, de motieven daarvoor aan den Raad vôör de openbare behandeling bekend te moeteh maken. Wij voegen hier aan toe, dat in deze verandering van zienswijze niet moet gezocht worden eene minder welwillende gezindheid tegenover onze werklieden. 2. Naar aanleiding van het adres der Werklieden Artikel 2 (2) niet te veranderen. daar bij de tegenwoor- dige redactie niet is uitgesloten, dat eene vakvereeni- ging van werklieden namens hen optreedt en wij werk- lieden, die niet aangesloten zijn, niet mogen uitzonderen. 3. Ingevolge een amendement ingediend door den Heer C. Tromp aan Artikel 4 (3) van het Werklieden- reglement toe te voegen Indien een jeugdig werkman voor militiedienst moet opkomen, en blijken van geschiktheid heeft ge- geven voor den werkkring, waarin hij was geplaatst, zal hij na vervulling van zijne militieplichten, indien hij dat wenscht, weder als zoodanig aangesteld kun- nen worden en deze zinsnede nog aan te vullen met de woor- den indien alsdan plaats voor hem is en hij geschikt gebleven is 4. Eene opmerking van een Raadslid, geeft ons aanleiding in Artikel 5 (3) achter 104 weken in de plaats van van opeenvolgende kalenderjaren te le- zen achtereen".

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 70