3 April 1912 3. 5. Ingevolge een amendement van den heer C. Tromp, wenscht de meerderheid van ons College den leeftijd van 35 jaar genoemd in Artikel 5 (3) te brengen op 40 jaar. De minderheid wilde dien leeftijd op 35 jaar behou- den- Het verzoek der Werklieden gedaan bij Artikel 6 (1) is van gelijke strekking als het bovenstaande en de meerderheid van ons College kan zich derhalve daar- mede vereenigen. 6. Waar in het Reglement voorkomen de woorden aangewezen gemeente arts wordt, ingevolge een opmerking van een Raadslid, voorgesteld te plaatsen de woorden aangewezen arts 7. Aan Artikel 13 (2) wordt ingevolge eene opmer- king van een Raadslid voorgesteld toe te voegen de woorden mits die afgevaardigden zelven werklieden van deze gemeente zijn 8. Voldoen aan het verzoek der werklieden om Artikel 14 (1) zoo aan te vullen dat bij het samenstellen der werkroosters met de werklieden en de vakvereeniging van gemeente-werklieden overleg moet worden ge- pleegd achten wij niet noodig de werklieden zullen evengoed wel in de samenstelüng der werkroosters gekend worden, de praktijk zal verder moeten aantoo- nenof gewenscht is dit als verplichting in het reg- lement op te nemen. 9. Vervallen van Artikel 16.b. zooals de werklieden verzoeken, is niet gewenscht; uit deze bepaling volgt, dat het voor hem, die daarvoor aangewezen is, wer- ken is, waarvoor loon zal worden uitbetaald. 10. Het amendement van den heer C. Tromp om in artikel 21 (4) te doen vervallen Aan werklieden, die in het genot zijn van een pensioen, hun van ge- meentewege verleend. kan een lager Ioon dan in de loontabellen is vastgesteld worden toegekend," wen- schen wij niet over te nemen, omdat wij die bepaling in het belang van den gepensionneerde achten. De heer Tromp wenscht verder uit het 4de lid van dat artikel het gedeelte ten nadeele voor jeugdige werklieden te doen vervallen en de werklieden ver- zoeken in die laatste zinsnede het woord halve te Iaten vervallen. Wij hebben geen bezwaar, mits zoo'n jeugdige werkman steeds voor de gemeente disponibel blijft en

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 71