3 April 1912. 4. dus geen ander werk verricht, dat aan het verzoek der werklieden wordt voldaan, waardoor tevens aan den wensch van den heer Tromp wordt tegemoetge- komen. 11. het verzoek der werklieden om 50 pCt. in artikel 23 (3) te veranderen in 100 pCt. achten wij billijk, daar anders de voordeelen aan nachtwerk vfer- bonden, zeer gering zouden zijn, waarom deze wijzi- ging wordt voorgesteld. 12. Met het amendement van den heer Tromp bij Ar- tikel 24 om het woord boete uit het reglement te nemen en daarvoor te zetten overwerk, minderwaar- digwerk, bij herhaling inhouding van verlof enzkun- nen wij ons niet vereenigen, omdat wij boete niet een ongeschikte straf vinden. 13. De werklieden vragen in Artikel 25 (2) een week te veranderen in 10 dagen wij meenen dat dit verzoek niet rr.oet worden ingewilligd, er zijn tal van gemeenten te noemen waar geen verlof is. 14. Achter artikel 31 in te voegen een nieuw arti- kel luidende: Artikel 31 a. Overlijdt een vaste of voorloopig aangestelde werkman zonder achterlating van een we- duwe of van kinderen jonger dan 18 jaar, dan wordt aan den rechthebbende het loon van den overledene uitgekeerd tot en met de week waarin het overlijden plaats heeit. Overlijdt een vaste of voorloopig aangestelde werk- man met achterlating van een weduwe of van kinde- ren jonger dan 18 jaar, of van ouders of schoonou- ders, waarvan hij de kostwinner is, dan wordt 6f aan de weduwe, of aan den voogd der kinderen 6f aan een der ouders of schoonouders het loon uitbetaald, tot en met 13 weken, na den dag van het overlijden. Deze bepaling geldt ook bij overlijden van losse werklieden, met dien verstande dat voor elke maand dienst aan het overlijden onafgebroken voorafgaande één week loon zal worden uitgekeerd tot een maxi- mum van 13 weken". Door opneming van dit Artikel wordt ook voldaan aan het verzoek der werklieden om opname van een nieuw artikel van gelijke strekking. 15. In Artikel 35 (1) ingevolge eene opmerking van een Raadslid te laten vervallen de woorden des- verlangd met opgaaf van redenen

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 72