3 April 1912. 5. Wanneer het Scheidsgerecht in het reglement be- houden blijft, zouden wij niet aan het verzoek der werklieden wenschen te voldoen om aan artikel 35(1) toe te voegen: van dit ontslag is beroep op het Scheidsgerecht daar dit ontslag geen straf is. 16. De Werklieden wenschen in Artikel 36 (2) een verandering zoodat bij schorsing het gewone loon wordt uitbetaald wij oordeelen deze verandering niet gewenscht, in dit geval moet naar omstandigheden en naar billijkheid worden gehandeld. 17. Vervallen van Artikel 39, zooals de werklieden vragen, wordt niet voorgesteldblijkt het, dat een hoofd van dienst misbruik maakt van deze bepaling, dan zul'len Burgemeester en Wethouders daartegen wel maatregelen nemen. 18. Wijzigir.g volgens verzoek der Werklieden van Artikel 40 (1), waardoor bij schorsing het loon toch zou worden uitbetaald, komt ons niet gewenscht voor, de straf zou dan neerkomen op een halven dag vrijaf. 19. De werklieden wenschen in Artikel 43 (1) de uitsluiting van hen die in dienstbetrekking staan tot de Gemeente, te laten vervallen, dit komt ons, gesteld dat de'Raad het Scheidsgerecht in het reglement zou behouden, niet gewenscht voorvooral hier, waar be trekk'elijk een klein getal werklieden in dienst der ge- meente is, is het wenschelijk de bepâling te handha- ven. Een gemeentew erkman, lid van het Scheidsgerecht, die b.v, tot een uitspraak mudewerkte, welke niet wel- gevallig was aan zijn collega's, zou daarop aangezien kunnen worden. 20. Aan Artikel 44 toe te voegen een nieuw lid (3) luidende: Dit reglement wordt binnen de 5 jaren herzien Hetzelfde verzoeken ook de werklieden. 21. Artikel 46 (2) oordeelen wij niet voor veran- oering vatbaar, zooals de werklieden dit wenschen, de gemeente moet hierin hare vrijheid behouden. Toch zal zeker met de noodige billijkheid worden opgetre- den. 22. In de LOONTABEL, ter uitvoering van het Werkliedenreglement, voor de Gemeente-Gasfabriek en Duinwaterleiding, stelt de heer C. Tromp bij amen- dement voor, het loon van een wachter of waker te bepalen op f 0.20 en van eene schoonmaakster op f 0.18 per uur.

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 73