21 MEI 1912. 7 Verplichtingen der werklieden. Art. 11. (1). De werkman is verplicht dit reglement en de bij- zondere voorschriften, welke voor den tak van diensti waarbij hij is aangesteld, zijn of worden vastgesteld, na te leven. (2). De werkman is gehouden de hem opgedragen werkzaamheden met ijver en nauwgezetheid te volbrengen en daarbij stiptelijk de hem gegeven bevelen op te volgen. (8). Wanneer hij door onvoorziene omstandigheden ver- plicht is van deze bevelen af te wijken, geeft hij daarvan zoo spoedig mogelijk kennis op de wijze als in de bij- zondere voorschriften voor den tak van dienst, waarbij hij werkzaam is, is aangegeven. (4) Wanneer den werkman door het hoofd van den dienst eene opdracht wordt gegeven, die naar zijne mee- ning billijkerwijze kan geacht worden niet tot zijne werk- kring te behooren, dan kan hij zich schriftelijk tot Bur- gemeester en Wethouders wenden, met het verzoek eene beslissing te nemen omtrent het al of niet rechtmatige der opdracht. In afwachting van de beslissing van Burgemeester en Wethouders, is hij verplicht de opdracht uit te voeren, wanneer het hoofd van den dienst verklaart, dat de uit- voering geen uitstel gedoogt. (5). Ingeval de werkman een onderzoek door Bur- gemeester en Wethouders heeft verlangd, zal door hen eene beslissing worden genomen over het al of niet rechtmatige der opdracht. Luidt hunne beslissing, dat de opdracht onrechtmatig is geweest, en heeft reeds geheele of gedeeltelijke uitvoering plaats gehad, dan wordt door hen tevens heslist, welke geldelijke vergoe- ding den werkman kan worden toegekend. Na de beslis-

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 13