21 MEI 1912. 13 (4). In bijzondere omstandigheden kunnen Burgemees- ter en Wethouders hoogere loonen toekennen dan în de loontabellen zijn vastgesteld, of eene gratificatie toeken- nen. Aan werklieden, die in het genot zijn van een pensioen. hun van gemeentewege verleend, kan een lager loon dan in de loontabellen is vastgesteld, worden toegekend. In de bijzondere voorschriften kan worden bepaald, dat aan jeugdige werklieden van een bepaalde categorie bij gedwongen verzuim ten gevolge van weers- gesteldheid, die geen werken toelaat, het gewone loon zal worden uitbetaald, mits hij disponibel blijft voor de hem op te dragen werkzaamheden. (5). De bepaling van het vaste week- resp. uurloon voor elken werkman geschiedt voor de door Burgemeester en Wethouders aangestelde werklieden door dit College op voorstel van het hoofd van dienst, voor de overigen door het hoofd binnen de grenzen, door de loontabel aangegeven. (6). Wanneer het hoofd van den dienst dit în het belang van het werk acht, kan op zijn voorstel den werkman door Burgemeester en Wethouders een toe- slag op het gewone loon worden toegekend. (7). Aan den werkman wien een vrije dienstwoning is aangewezen wordt op het gewone loon gekort het bedrag, dat door Burgemeester en Wethouders, als huur- waarde van die wo'ning is vastgesteld. Art. 22. (1). Yoor zoover van de werklieden (jeugdige werk- lieden, vrouwen en zij, die niet gedurende den vollen wekelijkschen arbeidstijd in dienst der Gemeente werken, daaronder niet begrepen) bij de uitvoering der hun opge- dragen werkzaamheden geen vakbekwaamheid wordt geëischt, wordt voor hen geen lager weekloon dan f 10,20 en voor zoover zulks wel het geval is, geen lager week"

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 19