21 MEI 1912. Î6 vangen som beneden het s/5 deel van zijn gewone loon zou dalen. Waar inhoudingen van loon tot of boven dat maximum moeten gebeuren, krachtens eene andere ver- ordening of wet, wordt de vorengenoemde mindering niet toegepast in dezelfde week, tenzij in gevallen, waarin die inhouding van langeren duur dan zes weken zal moeten zijn. Verzuim. Art. 25. (1). Bjj verzuim wordt voor elk uur, dat de werkman man van zijn werk afwezig is geweest, Vsu van zijn ge- wone loon ingehouden, behoudens het bepaalde in het volgende lid en behalve in een aantal door Burgemeester en Wethouders aangewezen gevallen. In deze gevallen blijft voor de werklieden, genoemd in het volgende lid, de duur van het verzuim buiten beschouwing bij de be- rekening der vacantie, bedoeld in art. 26. (2). Indien er naar het oordeel van het hoofd van den dienst of van dengene, in de bijzondere voorschriften tot deze beoordeeling aangewezen gegronde reden voor het verzuim bestaat en vooraf verlof verleend is, zal den vasten, den voorloopig aangestelden en den jeugdigen werkman over de verzuimde uren het gewone loon wor- den uitbetaald, doch per kalenderjaar over niet meer dan het aantal werkuren, waarvoor het loon van eén week wordt uitgekeerd. In bijzondere omstandigheden kunnen Burgemeester en Wbthouders aan het hoofd van den dienst vergunnen, dezen werklieden gedurende een langeren tijd verlof tot verzuimen te verleenenBurgemeester en Wethouders bepalen dan tevens, of gedurende dat verlof loon zal worden uitbetaald, zoo ja, tot welk bedrag. (8). Yoor de werklieden, wier gewone werktijd niet 60 uren per week en 10 uren per dag bedraagt, kunnen voor zoover dit niet reeds in het vijfde lid van art..

Raadsnotulen Heemstede | 1912 | | pagina 22